Krakowi GP parim eestlane oli Rein Pill

Rein Pill ja Alfons Ra
Rein Pill ja Alfons Ra Autor/allikas: Merike Udrik-Õispuu

Eesti takistussõitjad võistlesid lõppenud nädalavahetusel Poolas Krakowis, kus peeti Cavaliada tuuri kolmas etapp. Võistlus oli viimane vormiproov enne eeloleval nädalal Varssavis toimuvat Kesk-Euroopa liiga finaali. Pühapäevase grand prix lõpetas Rein Pill auhinnalisel kaheksandal kohal.

Eesti ratsanikud saavutasid võistlusel küll mitmeid auhinnalisi kohti, kuid need tulid pigem väiksemates sõitudes. Suure ringi tulemused jäid seekord tagasihoidlikumaks ja nii kvalifitseerusid pühapäevasesse GP-sõitu viiest Eesti takistussõitjast Kullo Kender ja Rein Pill.

Grand prix võistlusklassi oli end üles andnud 50 võistluspaari. Eesti paaridest esimesena startisid Pill ja Alfons Ra, kes tegid puhta sõidu, kuid said kirja ühe karistuspuntki ületatud normiaja eest. Kenderil ja Artasel kukkus maha kaks latti ning ka normiaja eest saadi lisaks üks karistuspunkt. Nii jäi eestlaste parimaks tulemuseks sõidus Pilli ja Alfonsi auhinnaline kaheksas koht. Ümberhüpetele pääses lõpuks neli sportlast ja võidu võttis nende seast poolakas Wojciech Wojcianiec hobusel Cassio Melloni.

Võistlus Krakowis algas juba neljapäeval, kui päeva parima tulemuse tegi 140 cm parkuuris Kullo Kender Artasel, kes lõpetasid puhtus-kiirus parkuuri kuuenda kohaga 73 osaleja seas. 130 cm kõrguses sõidus oli osalejaid lausa 115, nii ka auhinnalisi kohti palju. Parim eestlane puhta sõiduga oli Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman, saades 26. auhinnalise koha.

Reedel alustasid Kullo ja Striga võiduga 130 cm parkuuris, samas sõidus olid Hanno Ellermann ja Jacoba Stud Fumosa puhta sõiduga 21. auhinnalisel kohal ning Klettenberg Captain Normaniga 31. auhinnalisel kohal. Sõidus osales 139 võistluspaari. 145 cm kõrguses suure ringi LR sõidus meie sportlastel õnne ei olnud. Eestlastest parima tulemuse tegid Rein Pill ja Alfons Ra.

Laupäev algas 120 cm kahefaasilise väikese ringi sõiduga, kus Kullo ja Charlotte Dundas olid üheksandal auhinnalisel kohal. 135 cm oli samuti parim Kullo, seekord hobusega Striga, saades kõrge teise koha kahefaasilises parkuuris 60 osaleja seas.

Pühapäeval võistlesid takistussõitjad veel 125 cm kahefaasilises parkuuris, kus olid auhinnalisel kohal Tiit Kivisild hobustega Haloubet (9.) ja Don Kide (12.), Kullo Kender hobusega Charlotte Dundas (10.) ning Rein Pill hobusega Happygirl G (11.).

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: