Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

WADA ja USADA kritiseerisid ROK-i otsust mitte määrata Venemaale üleüldist olümpiakeeldu

WADA peadirektor Olivier Niggli
WADA peadirektor Olivier Niggli Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailma antidopingu organisatsioon (WADA) ja USA antidopingu organisatsioon (USADA) avaldasid pettumust, et Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) jätab Venemaa sportlaste Rio olümpiamängudele pääsemise iga spordiala rahvusvahelise alaliidu otsustada.

„ROK-i otsus viib paratamatult edasiste probleemide ning ebakõlade tekkeni ja võimaldab dopingut mitte tarvitanud sportlastele väiksemat kaitset,“ sõnas WADA peadirektor Olivier Niggli.

Samuti kritiseeriti ROK-i otsust mitte lubada OM-il neutraalse lipu all võistelda Venemaa dopingurikkumiste paljastamisel üheks peamiseks infolekitajaks olnud Julia Stepanoval.

„WADA on häälekalt toetanud Julia soovi OM-ist eraldiseisva sportlasena osa võtta. Tema vapper tegevus aitas avalikkuse ette tuua kõigi aegade suurima dopinguskandaali ning WADA muretseb, mis sõnumi saadab see tulevastele siseinformaatoritele,“ lisas Niggli.

USA antidopingu organisatsiooni (USADA) sõnul tähendab ROK-i otsus rasket hoopi kõigi dopingupuhaste sportlaste õigustele.

„Paljud, kaasa arvatud dopingupuhtad sportlased ning siseinformaatorid, on näidanud üles vaprust ja tugevust, võideldes Venemaal lokkava organiseeritud keelatud ainete kasutamise ning korruptsiooniga,“ sõnas USADA juht Travis Tygart. „Kahjuks on ROK keeldunud otsustavat juhirolli võtmast.“

Ka Tygart kritiseeris ROK-i otsust Stepanovat Rios võistelda mitte lubada.

„Stepanoval võistlemise keelanud otsus on arusaamatu ja peletab tulevikus infolekitajaid informatsiooni avaldamisest kahtlemata eemale.“

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: