Norra meedia: Šmigun-Vähi pääses süüdistustest dopinguküttide vea tõttu

{{1545035280000 | amCalendar}}
Kristina Šmigun-Vähi Torino olümpiakullaga
Kristina Šmigun-Vähi Torino olümpiakullaga Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Möödunud aastal teatas Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK), et kõik Kristina Šmigun-Vähi 2006. aasta Torino OM-i järeltestid olid puhtad ning kahekordne olümpiavõitja vabanes dopingukahtlustest. Kui toona jäid asjaolud segaseks, siis nüüd avalikustas Norra meedia olukorra tagamaid.

Norra ajaleht Dagbladet kirjutab, et Šmigun-Vähi pääses süüdistusest dopinguküttide tehtud vea tõttu. Nimelt on sportlasel või tema esindajal õigus olla kohal proovide avamisel, ent eestlannale sellist võimalust ei antud. "Sellega rikuti tema õigusi ja testi tulemus tühistati," kirjutab Norra meedia.

"Ei ole see ei esimene ega kardetavasti kahjuks ka viimane spekulatsioon, mis Norra meedias lendu lastud. Las fantaseerivad, ega ma neid kuidagi keelata kahjuks ei saa. Aga muidu läheb mul väga hästi, tänan küsimast," andis Šmigun-Vähi lühikese kirjaliku vastuse Postimehele.

Šmigun-Vähi dopinguskandaal lahvatas 2014. aasta veebruaris Sotši olümpia ajal, kui selgus, et tema Torino olümpial võetud dopinguproov sisaldas halba analüütilist leidu – järeltestis avastati, et A-proovis leidus molekule, mille kaudu tuletati kahtlustus keelatud aine kasutamisest. Kolm aastat hiljem jõudis saaga lõpuni, kui abi leiti rahvusvahelisest inimõiguste kohtust.

Šmigun-Vähi võitis Torinos olümpiakullad 10 km eraldistardist klassikasõidus ja 7,5+7,5 km suusavahetusega sõidus.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: