Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Port: äkki apelleeritakse sellele, et Šmigun on karjääri lõpetanud

Norra telekanal TV2 avaldas esmaspäeval, et rahvusvahelises spordiarbitraažikohtus CAS-is tuleb sellel nädalal arutusele suusataja Kristina-Šmigun Vähi dopingujuhtum.

2014. aastal tuli teatavaks, et Šmigun-Vähi 2006. aastal antud dopinguproovist leiti molekule, mis viitasid keelatud ainete kasutamisele. TV2 andmetel on Šmigun-Vähi A- ja B-proov osutunud positiivseks, asi on edasi kaevatud CAS-is, kes on sellega siiani tegelenud. Šmigun-Vähi on ise dopingu tarvitamist eitanud.

"Ringvaate" saates käinud SA Eesti Antidoping nõukogu liikme Kristjan Pordi hinnangul ei arutata CAS-is keelatud ainete pruukimise üle. "Arvatavasti pole keskseks teemaks doping, vaid osapooled vaidlevad millegi üle, mida me ei tea," ütles Port. "Kuna tol ajal võttis proove ROK (Rahvusvaheline Olümpiakomitee - toim.), siis on osapooleks nemad ja Šmigun-Vähi. WADA (rahvusvaheline antidopingu organisatsioon - toim.) sellesse juhtumisse pole kaasatud."

Pordi meelest võib teemaks olla see, et Šmigun-Vähi on sportlaskarjääri ammu lõpetanud. "Tunnuste järgi ei appelleerita selle üle, et A- ja B-proov oleks olnud positiivsed ning ärge nüüd karistage mind, vaid asja käsitletakse teisiti. Võib-olla vaieldaksegi selle üle, et Šmigun-Vähi enam ammu ei võistle ja milleks te tagantjärele karistamisega üldse tegelete," sõnas Port. "Kaua vaidlus kestab, seda me ei tea."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: