Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Endale kindlaks jäänud Šmigun-Vähi ei kommenteerinud kuulujuttu

Norra meedia teatel tuleb rahvusvahelise spordiarbitraaži kohtus sel nädalal arutlusele Kristina Šmigun-Vähi dopingujuhtum. Kohtuistungi algusest teavitas meediat maailma antidopingu agentuuri WADA sportlaskomitee juht Beckie Scott.

Eesti Olümpiakomitee teatas Norra TV2-le 2013. aasta jõulukuul antud intervjuus, et Kristina Šmigun-Vähi Torino olümpiamängudel võetud A- ja B-proov viitavad halvale analüütisele leiule ja on osutunud positiivseks. Kuna aga Šmigun-Vähi ei olnud testi tulemustega nõus, on asi jõudnud spordi kõrgeimasse kohtuorganisse. Siiani on nii WADA, rahvusvaheline olümpiakomitee ja Šmiguni tiim vaikinud. WADA sportlaskomisjoni kuuluv kanadalannast olümpiavõitja Scott ütles aga intervjuus Norra telekanalile TV2, et neil päevil on asi CAS-is arutlusel. Tõsi, WADA ei puutu kohtupidamise selles staadiumis asjasse. Kuuldavasti aga hakatakse juhtumit käsitlema selle nädala keskel tõesti.

Kahekordne olümpiavõitja jäi täna ETV sporditoimetusega suheldes jätkuvalt selgele seisukohale ning järgides advokaadi soovitust, ei kommenteerinud kuulujutte. Šmigun-Vähi sõnul on esmalt tegemist sooviga järgida ROK-i reegleid ja teiselt poolt on see lihtsalt hea toon, et avalikkuse kaudu ei püüta protsessi erapooletut kulgemist mõjutada.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: