Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arand läheb Viljandis püüdma kolmandat GT-15 klassi MM-tiitlit

Noorteklassi GT-15
Noorteklassi GT-15 Autor/allikas: David Recht

Sel nädalavahetusel toimuvad Viljandi järvel veemoto ringraja noorteklassi GT-15 maailmameistrivõistlused.

Algselt pidi võistlus toimuma suve alguses Saksamaal Traben-Trarbachis, aga seal ei jõutud ajasõitudest edasi, kuna samal võistlusel hukkus üks klassi FR-1000 lätlasest võidusõitja ja võistlus katkestati. Sakslased ei soovinud võistlust uuesti korraldada ja Eesti Veemoto Liidu initsiatiivil toodi võistlus Viljandisse. 

Eesti esinumbril Stefan Arandil on viimane aasta sõita 10-16 aastastele noortele mõeldud klassi, kuna vanus saab täis. Arand on olnud selles paadiklassis kahekordne maailmameister ja neljakordne Euroopa meister.

"Kuna olen konkurentidest vanem, siis neist ka peajagu pikem ja raskem. Paadi piirkaaluks koos võistlejaga on 210 ja see jätab mulle teistest palju vähem mänguruumi," ütles Aran eeloleva võistluse kohta. "Sõiduosavus ja paat peavad teistest sellevõrra paremad olema. Lähen sellele võistlusele endast parimat andma. Viljandi on võistluse korraldamiseks minu meelest ideaalne koht: võistlejatele luuakse seal alati parimad tingimused. Samuti on järv hea koht sõitmiseks, sest see ei sarnane tuuletunnelile, vaid seal saab ka kurjema ilmaga normaalselt sõita."

Samal võistlusel sõidetakse veel Eesti MV III etapp paadiklassidele GT-30, OSY-400 ja F-125.

Esimesel päeval sõidetakse vabatreeningud, ajasõidud ja esimesed kaks võistlussõitu. Pühapäevad viimased kaks võistlussõitu. Stardid algavad laupäeval kell 13.30 ja pühapäeval kell 10.

GT-15 klassis on registreerunud piloote kokku 19 ja esindatud on kuus riiki.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: