Eesti noorpurjetajad said 29er EM-il 64. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaarel ja Mihkel Paal
Kaarel ja Mihkel Paal Autor/allikas: Riina Ramst, Eesti Jahtklubide Liit

Soomes Helsingis peetud kahepaadiklassi 29er Euroopa meistrivõistlustel said parima Eesti võistkonnana Kaarel ja Mihkel Paal 137 paatkonna tihedas konkurentsis 64. koha.

Võistluse esimese kolme päeva jooksul sõideti kvalifikatsioon. Neljandast päevast jagunesid võistlejad seitsme kvalifikatsioonisõidu tulemuste põhjal kuld-, hõbe- ja pronksgruppi. Meie paatkondadest pääsesid Kaarel ja Mihkel Paal hõbegruppi, teised jätkasid finaalsõitudes pronksgrupis.

Ilmatingimused olid tiitlivõistluste kestel väga varieeruvad. Kui eelviimasel võistluspäeval sundis kiirusega 9-12 m/s puhunud tugevas meretuules juhtunud varustuse purunemine vennad Paalid ühest võistlussõidust lausa lahkuma, siis viimasel võistluspäeval oli tuult vaid 2-4 m/s ning hõbegrupp ühtegi sõitu enam kirja ei saanud.

"Võistlusolud sobisid meile hästi, kuna meil oli hea minek nii vaiksetes ja lainelistes tingimustes kui ka tugeva tuulega. Saime kaks päeva sõita päris tugevate tuultega ja neli päeva väga keerulistes tungimustes vaiksetes ja lainelistes oludes. Ootasime küll paremat tulemust, kuid samas oleme rahul edasiarenguga võrreldes eelmise aastaga. Kiirus oli võrreldes konkurentidega hea ning suuri taktikalisi ega strateegilisi vigu ei teinud, tulemus jäi pigem väiksemate vigade ja vormi ajastamise taha," sõnasid EM-i lõpptulemusena 64. kohale tulnud Kaarel ja Mihkel Paal.

Madis ja Martin Mik said EM-il 96., Märten Mikk ja Melvin Aasav 104. ning Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter 118. koha.

Euroopa meistriteks tulid üldarvestuses prantslased Revil Theo ja Guevel Gautier ning naistest britid Ewan Wilson ja Finley Armstrong.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: