Eesti purjetajad hakkavad olümpiakohti jahtima Taanis algaval MM-il

Foto: ERR

Taanis algavad neljapäeval kümne olümpiaklassi purjetamise maailmameistrivõistlused, kus jagatakse välja ka esimesed Tokyo olümpiakohad. Eesti koondise lootused on seotud kolme kogenud purjetajaga.

Taanis läheb MM-i veele üheksa Eesti purjetajat ja olümpiakoha jahtimisel loodetakse eelkõige kolmele kogenud merehundile Deniss Karpakile, Karl-Martin Rammole ja Ingrid Puustale. Just nüüd juulikuus 32-aastaseks saanud Finn klassis seilav Karpak hakkab püüdma oma neljandat olümpiapääset ja alustab sõite esimesena juba ülehomme. Päev hiljem stardivad Laser klassi mehed ja 29-aastane Rammo ihkab võita karääri kolmandat olümpiapääset, nagu ka 27-aastane surfar Ingrid Puusta, kes teeb esimesed stardid pühapäeval. See on esimene olümpiakvalifikatsioonivõistlus ja Taanis jagatakse riikidele välja 40 protsenti Tokyo olümpiakohtadest.

"Mõnes klassis on riikide kvoot suurem ja mõnes väiksem," selgitas ERR-ile Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas. "See tähendab, et Karl-Martin Rammo peab olema 14 riigi seas, Ingrid Puusta 11 ja Deniss Karpak kaheksa riigi seas. Võrdusmärki pole MM-i võistlustulemusega, sest selles kvalfikatsioonisüsteemis loetakse riike."

Kogu koondise vahetu ettevalmistus on Kallase sõnul sujunud ja ta loodab, et sportlased on vaimselt võitluseks valmis ja värsked. Kuumad olud koondislasi ei heiduta.

"Nad on käinud ju kõik aastaid võistlemas Lõuna-Euroopas ja ka teistel kontinentidel. See ei ole midagi uut. See, et siin praegu Rio tingimused on, on okei. Tuleb lihtsalt vastavalt toituda ja juua."

Kuigi tuuleolud on Aarhusis keerukad, siis Kallase hinnangul pole need nii ebastabiilsed kui olid Rio olümpial: "Rioga võrreldes saavad olud ilmselt olema paremini ennustatavad ja stabiilsemad, kui olümpiaregati siselahetingimustes olid."

90 riigi sportlasi hõlmavad MM-sed kestavad 12. augustini.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: