Kakumäe Karikal võidutsesid vennad Paalid, Õunap ja Taggu ning Kuusk ja Soo ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaarel Paal ja Mihkel Paal
Kaarel Paal ja Mihkel Paal Autor/allikas: Riina Ramst

Täna selgusid purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapi võitjad klassides RS Feva, 29er ja F18 Haven Kakumäel peetud põnevates finaalsõitudes.

29er klassis pääsesid fliidisõitude tulemuste alusel otse finaali venelased Daniil Usachev ja Vladimir Loginov, Kaarel ja Mihkel Paal ning Märten Mikk ja Melvin Aasav. Poolfinaali võitjatena asusid neile otsustavas sõidus konkurentsi pakkuma Mari-Ann Raud ja Maris Seersant. Finaalis toimus väga tihe rebimine, millest parimatena väljusid lõpuks vennad Paalid Usachevi ja Loginovi ees. Etapi kolmas koht kuulub Raudi ja Seersandi naiskonnale.

RS Feva klassi finaalis võistlesid fliidisõitude kolm paremat paatkonda Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava ning Risten Reintam ja Oskar Altrov, samuti poolfinaali võitjad Georgi Goldberg ja Daniel Ovsienko. Regati võidu võtsid Õunap ja Taggu. Roihu ja Kažjava tulid teisele kohale ning Goldberg ja Ovsienko kolmandaks. Nooremate vanusearvestuse parimad olid Rainer Kepp ja Robin Juul.

F18 klassis toimus vaid finaal, kus võistles kaks tiimi: Uku Kuusk ja Aivar Soo ning Mihkel Kosk ja Markko-Rollin Põdra. Esimesena finišeerisid Kuusk ja Soo, võistluse teine lõpptulemus kuulub Koskile ja Põdrale. Eelnevalt toimunud fliidisõitude seeria põhjal said etapi kolmanda koha Andres Laul ja Ain Roosma.

Võistlusformaat koosnes reedest pühapäeva lõunani purjetatud fliidisõitudest ja pühapäeval alates kella 14st toimunud poolfinaalist ja finaalist (F18 klassis toimus ainult finaal). Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsesid kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetasid fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääses samuti finaali. Finaalsõidus selgitati regati esikolmik.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: