Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR ei saa 650 000 eurot Rio olümpia ja jalgpalli EM-i ülekandmiseks

Eesti Rahvusringhäälingu 650 000 euro suurust lisataotlust järgmise aasta Rio olümpiamängude ja jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ülekandmiseks valitsus rahuldanud pole ja see mõjutab kogu ringhäälingu järgmise aasta programme.

"See on olnud kultuuriministeeriumi poolt lisataotlus rahandusministeeriumile. Jäime rahandusministeeriumiga sel teemal rääkides eriarvamusele," lausus kultuuriminister Indrek Saar ETV-le. "Rahandusministeerium ei pidanud vajalikuks selleks vahendeid leida. See teema oli arutlusel ka valitsuse kabinetiistungitel ja täna jätkub sama süsteem, et seda raha automaatselt riigieelarves ei ole."

"Rahvusvaheliste suurprojektide, teleülekannete ettevalmistamine on pikk protsess," lausus sporditoimetuse juht Rivo Saarna. "Rio olümpiamängude teleõigused omandas ERR juba 2012. aastal. Tänaseks oleme teinud reaalseid väljaminekuid rohkem kui 300 000 euro ulatuses. Ühelegi otsustajale - ma usun - ei ole see üllatus."

Veel jääb loota Riigikogu positiivsele otsusele, kuid vastasel juhul tuleb kogu programmis kärpeid teha, sest suurvõistluste ära jätmisega televaatajaid ei karistata, kinnitas ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa. "Eesti televaataja ei ole kindlasti seda karistust või häda väärt, et me hakkaksime suurvõistluste ülekandeid ära jätma," ütles Allikmaa.

"Juhul, kui olümpiamängude ülekannete tootmiseks täiendavat lisarahastust ei tule, tähendab see seda, et paraku muude spordiprojektide ja saadete maht ETV kanalil väheneb miinimumini," lausus Saarna.

"See kindlasti ei tähenda seda, et me mingi asja täiesti ära nullime," lisas Allikmaa. "Aga mingeid saateid jääb kindlasti vähemaks - see on tõsi."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: