Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljuronimise karikasarja avaetapi võitsid Nurga ja Eelma.

Marleen Eelma
Marleen Eelma Autor/allikas: Vahur Leemets

Järgmisel olümpial debüteeriva kaljuronimise Eesti hooaega läbiva karikasarja avaetapi võitsid Keit Nurga ja Marleen Eelma.

Kiirusronimise etapp peeti 8. aprillil Rakvere Spordihalli ronimisseinal, kus oli osalemas 17 meest ja 20 naist. Eelronimise aegade põhjal paigutati 16 paremat meest ja naist finaalidesse, kus duellina pääses igast paarist edasi võitja, nii läbi veerandfinaalide, poolfinaali ja lõpuks selgitasid etapivõitja A-finaali ronijad.

Meestest astus kindla favoriidina võistlustulle Huviklubi Nelson esindaja Keit Nurga, kelle eelronimise aeg oli konkurentsitult parim ja probleemideta elimineeris ta vastase vastase järel jõudes kindlalt finaali. Teisest tabelipoolest tuli Keidule finaalivastaseks Tallinna Kaljuronimisklubi esindav Maksim Lind. Finaalis ei jätnud Nurga midagi juhuse hooleks ja ronis mõlemal rajal päeva kiiremad ajad. Võitja seega Nurga (Huviklubi Nelson), teine koht Lind (Tallinna Kaljuronimisklubi) ning kolmas koht kuulus väikese finaali võitjale Igor Lematškole (Tallinna Kaljuronimisklubi), kes edestas temast eelronimises kiirem olnud Vladimir Galkinit Tallinna Kaljuronimisklubist.

"Kiirusronimine on minu trumpala, karikasarjas kõrge üldkoha eest võistlemiseks pean siin oma paremuse kindlalt maksma panema. Seekord tuli võit kindlalt, aga olen selle nimel ka vaeva näinud," rääkis Nurga.

Naiste arvestuses kiirusronimises nii selget favoriiti ei ole. Nelsoni klubist on viimase aastaga pika arenguhüppe teinud 15-aastane Ly Riks. Varasemate aastate võitja Julia Šorikova vigastuspaus jättis trooni vabaks ning seda asusid püüdma eelmise aasta teine Marleen Eelma ning Riks Huviklubist Nelson. Eelronimises jäi neid lahutama vaid 0,37 sekundit.

Kumbki sammus oma tabelipoolel võidult võidule ja finaal tõotas tulla põnev. Finaalis pani kogenum Eelma siiski oma paremuse kindlalt maksma ja võitis veenvalt. Kolmanda koha sai põnevaks osutunud B-finaali võitja Anna Krajuškina (Tallinna Kaljuronimisklubi), kes edestas Ekstreemparki esindavat Aviva Vigelit kahe sekundiga.

Eraldi arvestust peeti ka noortele. M-16 arvestuses võttis kindla võidu Noel Moglia, teise koha saavutas Urmo Nagel (Huviklubi Nelson) ning kolmanda koha Sergei Predbannikov (Huviklubi Nelson). N-16 arvestuses oli ülekaalukalt parim Ly Riks, teine koht kuulus Janelle Rannalale (Huviklubi Nelson) ning kolmanda koha sai Keitlin Meribel Mägi (Huviklubi Nelson). N-10 klassi parim oli Sofia Merilo (Huviklubi Nelson) ning M-10 parim Revor Mägi (Huviklubi Nelson)

Karikasarja järgmine etapp, raskusronimise võistlus toimub mai kuus Tartus.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: