Soome - Eesti maadlusmatšist väljusid võitjatena soomlased ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Heiki Nabi ja Oskar Marvik
Heiki Nabi ja Oskar Marvik Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

7. aprillil toimuvad Kalevi Spordihallis XXXI Kristjan Palusalu mälestusvõistlused maadluses. Päev enne võistlusi kutsus võõrustaja Eesti kreeka-rooma maadluse sõpruskohtumiseks välja Soome, tulemusega 6:4 väljusid maavõistlusest võitjana soomlased.

Eestile teenisid punkte Heiki Nabi (130kg), Helary Mägisalu (55kg), Eerik Aps (87kg) ja Denis Bolunov (63kg).
 
Eesti koondise treeneri Ivar Kotkase sõnul võistluse põhjal laupäevaks põhjapanevaid järeldusi teha ei saa. "Maavõistlus ja põhivõistlus on kaks erinevat asja. Kindlasti tänane näitab funktsionaalsust ja valmisolekut, kuid otseseid järeldusi teha ei saa," sõnas Kotkas.

Ootustest rääkides jäi treener tagasihoidlikuks. "Ma loodan, et meie koondise vanemad liikmed Heiki ja Eerik näitavad laupäeval südikat maadlust. Juunioridele on see kindlasti väga tugeva taseme turniir ja nende puhul ma kohti ennustada ei tahaks. Juunioride puhul on tore, et nad saavad osa võtta sellisest kõrgetasemelisest võistlusest ja ma usun, et see, kui koju tuleb nii tugeva taseme võistlus, annab neile kindlasti indu juurde, et ka edaspidi maadlusega tegeleda," rääkis Kotkas.
 
Kuigi treener kohti ennustada ei soovinud, ootab ta võistlejatelt ilusat maadlust. “Ma jään rahule sellega, kui näen meie poistelt ilusat ja südikat maadlust. See on praegusel hetkel minu jaoks kõige olulisem. Loomulikult spordis tahame alati võita, kuid samas kui mõni juunior teeb mõne väga tasavägise matši, siis ma ei ütleks, et see on halb tulemus," selgitas Kotkas.

Laupäevane ajakava:
Kell 11 - kreeka-rooma maadlus / vabamaadlus
Kell 16 - võistluste pidulik avamine
Kell 16.30 - finaalid ja autasustamine
 
Võistlused on pealtvaatajatele tasuta.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: