Eesti jääpurjetajad jõudsid EM-il veel kolmel korral pjedestaalile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rasmus Maalinn
Rasmus Maalinn Autor/allikas: Ott Kallas

Lätis Riia lähistel Kišezersi järvel lõppenud noorte ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel jääpurjetamises sai Eesti kolm auhinnalist kohta: Euroopa meister 2018 DN juunior klassis on Rasmus Maalinn, Ice-Optimist klassis tüdrukute arvestuses võitis hõbeda Lisbeth Taggu ning samas võistlusklassis tuli pronksile Jorgen Kuivonen. 

"Jääpurjetamises on sel nädalal imelised ajad," rõõmustas pressiteate vahendusel Eesti Jääpurjetamise Liidu president Alari Akermann. "Eesti noorsportlased on nädala jooksul noorte ja juunioride maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt toonud kuus medalit. Tulemused Lätist teevad siirast rõõmu ning annavad kinnitust, et oleme õigel teel. Palju õnne võitjaile ning nende koduklubidele." 

Eestlaste tulemused DN klassis: 
1. C-20 Rasmus Maalinn (Pärnu Jahtklubi)5. C-62 Melvin Aasav (Tallinna Jahtklubi)
9. C-23 Kevin Grass (Saaremaa Merispordi Selts)
12. C-57 Kaur Oskar Volt (Pärnu Jahtklubi)
14. C-75 Joosep Laus (Saaremaa Merispordi Selts)
23. C-52 Karla Luhar (Pärnu Jahtklubi)

Eestlaste tulemused Ice-Optimist klassis (üldarvestus):
3. C-52 Jorgen Kuivonen (Jahtklubi Dago)
5. C-2 Karl Ader (Saaremaa Merispordi Selts)
7. C-28 Georg Paomees (Saaremaa Merispordi Selts)
8. C-25 Pert Salundi (Pärnu Jahtklubi)
10. C-1 Lisbeth Taggu  (Pärnu Jahtklubi)
13.  C-191 Angeliina Maria Isabel Õunap (Pärnu Jahtklubi)
15.  C-3 Andrias Sepp (Pärnu Jahtklubi)
16. C-5 Romi Safin (Pärnu Jahtklubi)
21. C-6 Karel Ratnik (Pärnu Jahtklubi)

Eestit esindasid võistlustel Ice-Optimist klassis: Romi Safin (Pärnu Jahtklubi), Lisbeth Taggu (PJK), Angeliina Maria Isabel Õunap (PJK), Andrias Sepp (PJK), Karel Ratnik (PJK), Pert Salundi (PJK), Georg Paomees (Saaremaa Merispordi Selts), Mark Paomees (SMS), Karl Ader (SMS), Jorgen Kuivonen (Jahtklubi Dago); DN klassis: Rasmus Maalinn (PJK), Kaur Oskar Volt (PJK), Melvin Aasav (Tallinna Jahtklubi), Kevin Grass (SMS), Joosep Laus (SMS). Ice-Optimist klassis võistles kokku 30 sportlast viiest riigist ning DN juunior klassis 27 sportlast kaheksast riigist.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: