Laanmäe: ma ei saanud absoluutselt oma rütmi kätte

Foto: ERR

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Londonis ei suutnud Tanel Laanmäe odaviske kvalifikatsioonis 80 meetri joont kätte saada, parimal katsel visatud 76.41 tähendab, et lõppvõistlusele ta ei pääse.

"Eks tulemus räägib enda eest. Ma ei oska kommenteerida, kas oli liiga... kõik oli tehtud õigesti, ma arvan. Ja tunne oli hea ja kõik oli juba okei, aga juba soojendusväljakul ei saanud seda õiget tunnet absoluutselt kätte," tunnistas Laanmäe ERR-ile. "Kogu suvi on olnud ebastabiilne, loota, et just tiitlivõistlustel kõik ideaalselt välja tuleb, võib-olla ongi natuke palju tahetud. No ikkagi loodad, aga mis teha."

Laanmäe viskas 76.41 avakatsel, teisel katsel oli tema odakaare pikkuseks 73.84 ja kolmas maanus enne 70 meetri joont, seda ei lasknud Laanmäe ära mõõta. "Ma ei saanud absoluutselt oma rütmi kätte. Oli nagu raiumine," tõdes ta. "Polnud pinges ega midagi, aga lihtsalt ei suutnud üldse leida seda õiget asendit viskemomendil. Selle tõttu ei läinud see asi paika ja nii oligi."

"Õnnestumine eeldab stabiilset ja head hooaega. Kui oled saanud teha kolm-neli võistlust, mis tagab minimaalse enesekindluse, siis see ei tähenda seda, et tiitlivõistlustel õnnestud. Ikkagi loodad, aga need on tiitlivõistlused ja eks siin ole lihtsalt selline pinge," lisas ta.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: