Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Iluvõimlemise mitmevõistluses krooniti Eesti meistriks Olga Bogdanova

Kaks päeva Tartus kestnud 69. iluvõimlemise Eesti meistrivõistlustel teenis mitmevõistluses kuldmedali Olga Bogdanova. Hõbeda saanud Carmel Kallemaad edestas ta pea seitsme punktiga.

Mullu viimasest olümpiavaliksõelast eemale jäänud Olga Bogdanova on meie parimatest iluvõimlejatest näidanud nüüd suurimat motiveeritust ja jõudnud kevadeks heasse vormi. 22-aastane sportlane võitis rõnga- palli-, kurikate- ja lindiharjutusest koosnenud mitmevõistluse ning ka kolm üksikalade finaali Tartus välja jagatud täiskasvanute klassi viiest kullast neli.

Treener Larissa Gorbunova õnnelik õpilane ütles, et üsna kenasti kohanenud uute võistlusreeglitega, mis nõuavad senisest enam meisterlikkust ja riski ning loodab Euroopa meistrivõistlusteks saavutada veelgi stabiilsema vormi. Absoluutses mitmevõistluses kogus ta nelja harjutusega 67,15 punkti ning edestas pea seitsme punktiga Carmel Kallemaad ja Laurabell Kabritsat. Kolmeaastase vaheaja järel mitmevõistluses kulla võtnud Olga Bogdanova kaksikõde Viktoria jäi neljandaks. "Ma tegin kõik vahendid stabiilselt puhtalt, kuid oleks võinud paremini minna," ütles Olga Bogdanova ETV spordisaatele. "Näiteks finaalkavas tegin kurikaga vea sisse."

Ka juunioride klassis tuli mitmevõistluses Eesti meistriks treener Larissa Gorbunova õpilane Carmen Marii Aesma, kes ülimalt tihedas konkurentsis suutis kahe päeva jooksul säilitada head närvi. "Ma olen harjutanud külma närvi," tõdes Aesma. "Tahan tänada treenereid, klubi Piruetti, oma vanemaid ja kõiki toetajaid, kes on suutnud mulle kaasa elada."

Juunioride klassis käis võistlusvaibal koguni 45 iluvõimlejat.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: