Jüri Jaansoni kunagine kange konkurent jagas mõtteteri Eesti tippsportlastele

Foto: Meeli Küttim/EOK

Tallinnas toimus Eesti olümpiakomitee sportlaskomisjoni korraldatud Team Estonia sportlasfoorum. Väliskülaliseks oli kahekordne sõudmise olümpiavõitja norralane Olaf Tufte.

Teist aastat järjest toimunud sportlasfoorum on sportlaselt sportlasele loodud üritus, kus Team Estonia liikmed saavad kuulata oma ala tippude edu- ja kogemuslugusid. Tänavu räägiti vigastuspausiga toimetulekust, tippsportlasest treeneriks hakkamisest ning läbipõlemisest. Oma lugusid jagasid teiste seas Kelly Sildaru, Gert Kanter ja Kristin Tattar. Peaesinejaks oli aga Norra sõudelegend Olaf Tufte, kes osales oma sportlaskarjääri ajal koguni seitsmel olümpial.

"Arvan, et mu sõnum sportlastele on lihtne. Tööta kõvasti, tunne end hästi. Ära kunagi lase oma unistusest lahti. Ma ei ole ise suur rääkija, aga sellised üritused meeldivad mulle, sest nii me õpime. Õpime üksteiselt, teistelt sportlastelt ja treeneritelt, kui koos arutame kõike, mida oleme teinud või millest unistame. Koos teame nii palju," rääkis Tufte.

Pika karjääri jooksul sai Tufte lähedaseks ka Eesti sõudetippudega. 2004. aasta Ateena olümpiamängudel võitis ta ühepaadil kulla ei kellegi muu kui Jüri Jaansoni ees.

"Jüri on olnud mu konkurent, aga ka väga hea sõber. Me treenisime ja võistlesime koos. Samuti Tõnu (Endrekson) ja Allar (Raja), oleme võistelnud 20 aastat ja oleme üks suur pere. Seega tunnen nagu oleksin tulnud lihtsalt sõprade juurde, et rääkida, millega tegeleme ja mida üksteiselt õpime," jätkas sõudmise kahekordne olümpiavõitja.

"Minu maailmas on juba nii, et kui peaksin nende vastu jälle võistlema, siis tahan, et nad oleksid oma parimas vormis. Sest kui võidan, tean, et olen teinud seda parimal viisil ja see on parim tunne. Inimene, keda võidad on ühtlasi su parim sõber," lisas norralane.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: