Selgusid Eesti neidude U-19 koondise vastased EM-valikturniiril

Eesti neidude U-19 jalgpallikoondis
Eesti neidude U-19 jalgpallikoondis Autor/allikas: Jalgpall.ee

Šveitsis Nyonis toimunud EM-valikturniiri esimese ringi loosimisel sai Eesti neljaliikmelises B-alagrupis vastasteks Bosnia ja Hertsegoviina, Gibraltari ja Liechtensteini.

Esimeses ringis osaleb kokku 51 riiki, kes on jagatud 13 alagruppi – seitse alagruppi A-tugevusgrupis ning kuus B-grupis. Esimeses ringis on mängus koht A-tugevusgrupis EM-valikturniiri teiseks ringiks, mis toimub järgmise aasta kevadel. Astme võrra kõrgemale pääsevad B-tugevusgrupist alagruppide võitjad.

B2 grupis võistlev Eesti neidude U-19 koondis võtab mõõtu Bosnia ja Hertsegoviina, Gibraltari ja Liechtensteiniga. Esimesega neist on Eesti läinud vastamisi kaks korda, kui kirja on saadud 0:4 ja 2:7 kaotused. Gibraltari ja Liechtensteiniga kohtutakse EM-valikturniiri ringis esimest korda.

Eesti alagruppi võõrustab valikturniiril Bosnia ja Hertsegoviina, mängupäevad toimuvad sügisel. Täpsed toimumisajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.

Neidude U19 EM-finaalturniir toimub Leedus 2024. aasta juulikuus.

U-17 koondis kohtub EM-valikturniiril Türgi ja Moldovaga

Reedel loositi välja ka neidude U-17 EM-valikturniiri alagruppide koosseisud esimeseks ringiks. Eesti koondis kohtub B-alagrupis Türgi ja Moldova eakaaslastega. Mõlema koondisega on koondis EM-valikturniiril kohtunud ühe korra. 2017. aastal tunnistati Türgi 4:0 paremust ning 2021. aasta kohtumises Moldovaga võitis Eesti vastast tulemusega 10:0. Tegu on Eesti koondiste läbi aegade suurima võiduga.

B6 alagrupi, kuhu kuulub ka Eesti, mängud toimuvad sügisel. Täpsemad toimumisajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel. Esimeses ringis on mängus koht A-tugevusgrupis EM-valikturniiri teiseks ringiks, mis toimub järgmise aasta kevadel. Astme võrra kõrgemale pääsevad B-tugevusgrupist alagruppide võitjad.

Neidude U17 EM-finaalturniir toimub Rootsis 2024. aasta maikuus.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: