Saaliliiga poolfinaali lõpuminutid mängitakse kohtuniku vea tõttu uuesti

Viimsi FC Smsraha - Sillamäe FC NPM Silmet
Viimsi FC Smsraha - Sillamäe FC NPM Silmet Autor/allikas: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Laupäeval toimunud Viimsi FC Smsraha ja Sillamäe FC NPM Silmeti vahelise saalijalgpalli meistriliiga poolfinaali kohtumise lisaajal toimunud kohtuniku raske eksimuse tõttu mängitakse sama mängu viimased minutid uuesti.

Mängu lisaaja teisel poolajal läks Viimsi võistkond lööma 10 meetri penaltit. Penalti löödi sisse, kuid kohtunik tühistas värava, sest tuvastas, et Viimsi mängija oli enne lööki sisenenud alasse, kus poleks tohtinud olla. Reeglite järgi peab sellises olukorras määrama korduslöögi, kuid kohtunik eksis ja andis palli Sillamäe võistkonnale, vahendab jalgpalliliit.

Viimsi võistkond esitas kohe pärast mängu lõppu protesti, mida jalgpalliliidu distsiplinaarkomisjon menetles ja tegi nii Eesti kui ka rahvusvahelisele praktikale tuginedes ainuvõimaliku otsuse: kohtumine mängitakse uuesti alates eksimuse hetkest. Kokkuleppel võistkondadega lähevad lõpuminutid kordamisele sel reedel, 28. aprillil kell 20 Sillamäe spordikompleksis.

Tekkinud olukord on harvaesinev, sest protesti saab esitada üldse üksikutel juhtudel: kui mängus osales mänguõigust mitteomav mängija; kui kohtunik eksis isiku suhtes (nt ajas segamini, kellele punane kaart anda tuleb); kohtunikupoolsel mängureeglite jämedal rikkumisel, mis oluliselt mõjutas lõpptulemust või mõne muu erakordse sündmuse puhul, mis oluliselt mõjutas lõpptulemust.

Jalgpalliliit vaatas protesti läbi. Tegemist on ühega väga vähestest olukordadest, kus jalgpallireeglite järgi tuleb protest rahuldada, sest tegemist oli oluliselt mängukäiku mõjutanud nö protseduurilise rikkumisega ehk rikkumisega, mis tuleneb otse mängureeglitest, mitte kohtuniku tõlgendusest või faktilisest otsusest.

Kuigi tegemist on väga haruldase olukorraga, pole see kaugeltki mitte ainulaadne. Üks tuntud näide pärineb 2015. aastast: murujalgpallis oli Inglismaa - Norra U-19 tüdrukute EM-valikmängus sarnane olukord, kus Inglismaa lõi penalti sisse, aga üks inglane oli enne lööki jooksnud karistusalasse. Kohtunik tühistas värava, aga andis palli Norrale, millega rikkus reegleid. Inglismaa esitas protesti, UEFA rahuldas selle ja kohtumine mängiti uuesti penaltilöögi olukorrast.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: