Eesti poksijad said Leedus toimunud rahvusvahelisel turniiril väärt võite

Stiven Aas, Pavel Kamanin, Kirill Serikov, Anton Vinogradov ja Semjon Kamanin
Stiven Aas, Pavel Kamanin, Kirill Serikov, Anton Vinogradov ja Semjon Kamanin Autor/allikas: Eesti Poksiliit

Leedus Kaunases toimunud Algirdas Šocikase nime kandval poksiturniiril alustasid Eesti sportlased tugevalt, kuid finaalides võitu ei saavutanud.

Šocikase turniir toimub vastavalt IBA regulatsioonidele, kus igal koondisel võib vastavas kaalukategoorias olla esindatud üheksa meest ja kaks naist. Turniiril osales kokku 105 poksijat 17 riigist.

Eesti koondis oli turniiril esindatud viie poksijaga: Kirill Serikov (57 kg), Semjon Kamanin (63,5 kg), Pavel Kamanin (71 kg), Stiven Aas (80 kg) ja Anton Vinogradov (86 kg). Avapäeval oli Kamanini vastaseks Leedu poksija Erikas Laurikeitis. Matši kulgu kontrollis algusest peale Kamanin ning väljus sellest ka võitjana. Aas läks vastamisi Tšehhi poksija Tomas Buresega, kust kohtunike häältega 4:1 väljus võitjana samuti eestlane Paraku ei läinud nii hästi Vinogradovil, kes oli Ukraina poksijalt Bogdan Tolmatšovilt sunnitud vastu võtma 4:1 kaotuse.

Teisel võistluspäeval läksid ringi neli eestlast. Kirill Serikov alistas Leedu poksija Lukas Simonaviciuse ning liikus edasi finaali, kus pidi paraku tunnistama tugeva Ukraina poksija Aider Abduraimovi paremust. Serikovi füüsiline vorm polnud parim ja võistlus andis hea võimaluse teha analüüsi, mille kallal rohkem tööd teha.
 
Semjon Kamanin sai loosi tahtel otse poolfinaali ja kohtus Tšehhi poksija Erik Suchyga, kust väljus võitjana ja liikus samuti edasi finaali. Kahjuks ei läinud ka temal finaalis hästi ning matši võitis kohtunike häältega 5:0 Leedu poksia Andreiejus Lavrenovas. Kamanini sõnul on veel vaja tegeleda nii füüsilise, kui taktikalise poolega. 

Stiven Aasile lõppes turniir pronksmedaliga, kuna poolfinaalis pidi leppima kaotusega Soome kogenud poksijale Nikita Nyystadile. 

Avapäeva võitjana alustanud Pavel Kamanin kohtus teises ringis tugeva Tšehhi poksija Miloš Bartliga, kes võitis 2021. aastal kaks MM-võistlust. Kamanin näitas tehnika ja taktika poolelt kõrgtaset ja saavutas tugeva vastase üle võidu, liikudes edasi finaali. Seal oli tema vastaseks Ukraina juurtega Ungari poksija Maxim Pilipec, kohtunikud andsid skooriga 3:2 võidu Pilipecile.

Šocikase poksiturniir on pühendatud Leedu aukodanikule ja poksijale Algirdas Šocikasele, kes enda karjääri tipphetkedel, 1950. aastate keskel, võitis Euroopa raskekaalu tšempioni tiitlid. Kuuel korral sai temast ka Leedu ja Nõukogude Liidu tšempion.

Turniiri tulemused näitasid, mille kallal on Eesti koondislastel veel enne tulevasi Euroopa mänge vaja tööd teha. Järgmised matšid toimuvad eestlastele 13-16. aprillil Gee Bee turniiril Soomes.   

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: