Eesti neiud tulid noorte sangpommi EM-il viiekordseteks Euroopa meistriteks

Maribel Tamme ja Laura Kallas
Maribel Tamme ja Laura Kallas Autor/allikas: Eesti Sangpommispordi Liit

Möödunud nädalavahetusel toimusid Poolas U-16 ja U-18 noorte Euroopa meistrivõistlused ja lahtised Euroopa karikavõistlused sangpommispordis.

Maribel Tamme saavutas U-16 vanusegrupis ja kehakaalus kuni 58 kg kokku viis esikohta, tulles Euroopa meistriks nii kolmel individuaalalal (pikktõukamine, kahekäe tõukamine ja rebimine) kui ka kahevõistluses ja kolmevõistluses.

Ühtlasi parandas Tamme kahevõistluse Eesti rekordit naiste arvestuses kehakaalus kuni 58 kg, tõugates kahte 12-kilogrammist sangpommi kümne minuti jooksul 118 korda ja rebides 12-kilogrammist sangpommi kümne minuti jooksul 209 korda, mis andis kogusummaks 445 punkti.

Laura Kallas saavutas U-18 vanusegrupis ja kehakaalus kuni 63 kg samuti viis esikohta, tulles Euroopa meistriks kolmel individuaalalal (pikktõukamine, kahekäe tõukamine ja rebimine) ning kahevõistluses ja kolmevõistluses. Kallas parandas ka Eesti rekordit naiste arvestuses kehakaalus kuni 63 kg, kui ta tõukas kahte 16-kilogrammist sangpommi kümne minuti jooksul 106 korda.

Võistkondlikus arvestuses saavutas Eesti koondis Leedu ja Ukraina järel kolmanda koha.

Aimar Romet tuli lahtistel Euroopa karikavõistlustel meeste arvestuses kehakaalus kuni 78 kg kahevõistluses esikohale.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: