Venelasest olümpiavõitja Lašmanova jäi dopingukaristuse tõttu kahe kullata

Jelena Lašmanova
Jelena Lašmanova Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Kergejõustiku puhtuse eest võitlev ühendus Athletics Integrity Unit (AIU) teatas esmaspäeval, et venelasest kergejõustiku maailmameister käimises ning olümpiavõitja Jelena Lašmanova saab keelatud ainete kasutamise tõttu kahe aasta pikkuse võistluskeelu ning sportlaselt võetakse ära kaks võidetud kulda.

Lašmanova võitis 2012. aasta Londoni olümpiamängudel kulla, kui võitis 20 km käimises kaasmaalast Olga Kaniskinat, kellelt võeti hiljem samuti dopingu kasutamise eest ära hõbemedal. Lašmanova jääb ilma ka 2013. aastal võidetud maailmameistritiitlist.

AIU teatas, et süüdistused põhinesid laboratoorse teabehaldussüsteemi (LIMS) andmetel ja Richard McLareni esitatud tõenditel, kes juhtis Venemaa sportlaste riiklikult toetatud dopingu kasutamise uurimist.

"Venemaa jooksja Jelena Lašmanova sai kahe aasta pikkuse võistluskeelu, alates üheksandast märtsist 2021, keelatud ainete kasutamise tõttu, mis on World Athletics dopinguvastaste reeglite rikkumine," seisis AIU avalduses.

AIU teatas, et tema tulemused ajavahemikul 18. veebruar 2012 kuni kolmas jaanuar 2014 on diskvalifitseeritud.

Varem määrati Lašmanovale sama pikk dopingukeeld 2014. aastal, kui teda juhendas Viktor Tšegin, kes sai 2016. aastal Venemaa dopinguskandaali tõttu eluaegse juhendamiskeelu.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: