Rakvere kuulutati 2022. aasta Euroopa spordilinnaks

Rakvere kuulutati 2022. aasta Euroopa spordilinnaks
Rakvere kuulutati 2022. aasta Euroopa spordilinnaks Autor/allikas: Kristel Mänd

Neljapäevasel pressikonverentsil kuulutas rahvusvaheline hindamiskomisjon Rakvere 2022. aasta Euroopa spordilinnaks.

Tiitlit annab välja Euroopa Komisjoni partnerina tegutsev Euroopa spordilinnade föderatsioon, kelle neljaliikmeline hindamiskomisjon tutvus sel nädalal Rakveres põhjalikult linna spordiobjektidega ja kohtus spordi- ja linnajuhtidega.  

Uudise tegi teatavaks Euroopa spordilinnade föderatsiooni president Gian Francesco Lupattelli, kelle sõnul on Rakveres tehtud suurepärast tööd ja linna sporditaristu on väga hea. "Rakvere on ligi 15 000 elanikuga linna kohta kõrge sportliku profiiliga ning tänu väga hästi struktureeritud juhtimis- ja arendustegevusele samal tasemel suurlinnadega," märkis ta.

Euroopa spordilinnade föderatsiooni peasekretär Hugo Alonso rääkis, et valiku tegemisel lähtutakse 12 erinevast kriteeriumist. Alonso sõnul on nende kogemused Eestist väga head ja siinsed standardid väga kõrged. "50 protsenti elanikkonnast on aktiivne, kuus protsenti linnaeelarvest on pühendatud spordile (keskmisest kaks korda kõrgem) ja spordialade mitmekesisus teevad Rakverest Euroopa spordilinna tiitli väärilise linna. Õnnitlused kõigi hindamiskomisjoni liikmete nimel," ütles Alonso.

"Tänane väljakuulutamine pressikonverentsil oli väga suur üllatus! Teadsime, et žürii tavaliselt teeb oma avalduse millalgi detsembris. Loomulikult on suur rõõm ja olen väga uhke meeskonna üle, kes pea pool aastat kandideerimise ettevalmistusega tegelenud ja tänan neid selle suure panuse eest," ütles Rakvere linnapea Triin Varek.

Linnapea sõnul on see Rakverele suur tunnustus. "Tunnustus kõigile eelnevatele linnajuhtidele ja spordivaldkonna eestvedajatele, läbi aastate tehtud investeeringute ja töö eest. Rakveres on tugev ja ühtehoidev spordikogukond, ilma eestvedajate ja harrastajateta ega ka kohaliku omavalitsuse toetuseta ei oleks meil nii palju ägedaid üritusi ja häid sportimisvõimalusi."

"Tiitel avab kindlasti uusi uksi, et edendada koostööd teiste sektoritega ja annab alaliitudele kindlustunnet tuua Rakveresse rahvusvahelisi võistlusi," märkis Rakvere Spordikeskuse juht Ave Sats ja lubas tiitli võitmist tähistada järgmisel aastal suure spordipeoga.

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: