U-20 korvpallikoondis alistus Islandi eakaaslastele

Joonas Riismaa (palliga) Autor/allikas: Siim Semiskar/Eesti Korvpalliliit

Tallinnas Kalevi spordihallis jätkuval U-20 korvpalliturniiril Nordic Cup kaotas Eesti noortekoondis Islandile 71:85.

Eesti noored kaotasid mängu avaveerandi seitsme silmaga ning poolajaks jäädi külaliste vastu 14-punktilisse kaotusseisu. Tasavägise kolmanda veerandi suutis Eesti küll 26:24 võita, ent seejärel oli taas parem Island, kes võttis kokkuvõttes 14-punktilise võidu.

Eesti parimana viskas Joonas Riismaa 22 punkti ja tõi kaheksa lauapalli. 12 silma ja kuus lauapalli tõi Hugo Toom, Kasper Suuroru arvele jäi 11 punkti ja viis lauapalli. Islandi resultatiivseim oli võimsa kaksikduubli teinud Styrmir Thrastarson, kes viskas 25 punkti ja tõi 15 lauapalli.

Kodust turniiri 80:59 võiduga Rootsi üle alustanud Eesti mängib järgmisena Soomega. Rootsi alistas kolmapäeval Soome 71:64.