U-20 korvpallikoondis alustas kodust turniiri võiduga Rootsi üle

Eesti U-20 noormeeste korvpallikoondise treening
Eesti U-20 noormeeste korvpallikoondise treening Autor/allikas: Siim Semiskar/Eesti Korvpalli Liit

Teisipäevast reedeni toimub Tallinnas, Kalevi spordihallis U-20 vanuseklassi korvpalliturniir Nordic Cup, millest võtavad osa Eesti, Islandi, Rootsi ja Soome noormeeste rahvuskoondised. Eesti alustas turniiri 80:59 võiduga Rootsi üle.

Avaveerandil viis kaugviset tabanud eestlased läksid esimesele hingetõmbepausile 23:12 eduseisus. Kaitses vastastele kõva surve peale pannud Eesti alustas teist mänguperioodi samuti hästi ning suurendas kiirelt vahe 30:14 peale. Pärast rootslaste minutilist mõtlemisaega mängupilt pisut võrdsustus, kuid poolaeg lõpetati siiski võõrustajate 48:33 eduseisus.

Vaatamata keskmängija Karl Andres Matute Perneri jalavigastusele kolmanda veerandaja alguses suutsid Indrek Reinboki hoolealused initsiatiivi enda käes hoida. Otsustavale neljandikule mindi vastu eestlaste 70:44 eduseisus. Tasavägise neljanda mänguperioodi võitsid küll rootslased 15:10, kuid Eesti võidus kahtlust ei tekkinud.

Kristen Kasemets tõi Eesti koondise parimana 17 punkti. Võrdselt 11 silma peale jäid Joonas Riismaa ja Johannes Kirsipuu, Joosep Heinla arvele jäi kümme punkti. Hugo Toom lisas üheksa ja Kasper Suurorg seitse punkti. Viimase arvele kogunes ka kaheksa resultatiivset söötu. Rootslaste suurim korvikütt oli Ali Dibba 14 silmaga.

Teisipäeva pärastlõunal toimunud turniiri avamängus alistas Soome 86:65 Islandi. Üleplatsimeheks kerkis soomlaste kasuks 18 punkti visanud Thomas Exaucia.