Sindis toimub suvel rahvusvaheline süstaslaalomi võistlus

Süstaslaalom
Süstaslaalom Autor/allikas: Tarmo Peiker/Eesti Aerutamisföderatsioon

Eesti Aerutamisföderatsioon korraldab juunis Sindi kärestikul rahvusvahelise süstaslaalomi võistluse etapi Nordic Cup Estonia 2021, kus asuvad võistlustulle paarsada sportlast Eesti lähiregioonist.

Sindis peetav etapp toimub endise paisu asemele rajatud kärestikul 12.-13. juunil. Võistlema on oodata ligikaudu 200 sportlast Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, Leedust ja ka Venemaalt ning Valgevenest.

Eesti Aerutamisföderatsiooni (EAF) presidendi Martin Ilumetsa sõnul on Sinti Pärnu jõele loodud tehiskärestik Baltimaades ainulaadne oma suure vooluhulga ja kõrguste vahe tõttu. Aerutamisföderatsioon on sellist kohta kaua oodanud, kuna see rikastab kogu regiooni aerutamise võimalusi.

"Olemasolevad tingimused võimaldavad siia rajada maailmatasemel harjutus- ja võistluskompleksi," ütles Ilumets alaliidu pressiteate vahendusel. "Seni on Eestis kärestikuaerutamise ja süstaslaalomi harrastajad pidanud kasutama paljuski Lätis Valmieras asuvat kärestikku ning ka Eesti meistrivõitlusi on korraldatud lõunanaabrite rajal, kuna antud kärestik oli siiani  Baltikumis ainus selletaoline."

Tulevaste rahvusvaheliste võistluste tarbeks püstitatakse Sindi kärestikule ligikaudu 25 slaalomiväravat. Need kinnitatakse üle jõe paigaldatud trosside külge, mis toetuvad kallastel asuvatele kolmjalgadele. Lisaks väravate süsteemile tekib võistluse ajal jõe kaldale ka muu korraldusega seotud taristu.

Kui eeloleval suvel viiakse võistlus läbi ajutiste vahenditega, siis tulevikus on Tori vallavanema Lauri Luuri sõnul vallal ambitsioon luua kärestiku kaldale rahvusvahelistele standarditele vastav aastaringne veespordi ja -turismikeskus.

"Sindi kärestik pakub Eestis ainulaadseid võimalusi veespordialasid harrastada ning rahvusvahelisi võistlusi korraldada. Lisaks tehiskärestiku võistlustaristu väljaarendamisele ehitatakse jõe äärde spordiklubi hoone koos vajalike olmetingimustega," ütles Luur ja lisas, et koos kaasaegse rekreatsioonialaga, mis on planeeritud kärestiku kallastele, tõstab veespordi- ja turismikeskus kindlasti kogu piirkonna atraktiivsust.  

Süstaslaalom on olümpiaala, milles võisteldakse jõele (või kanalile) märgitud raja võimalikult kiires ja veatus läbimises. Rada tähistatakse vee kohale riputatavate postidega ehk väravatega ja see tuleb läbida etteantud järjekorras, ilma väravaposte puutumata. Sõiduajale lisatakse väravate puutumisest või võtmata jätmise eest trahvisekundeid ja võidab kõige kiirema aja saanud sportlane.

Võistlussari Nordic Cup on eelmisel sajandil toimunud ürituste seeria järglane ja esmakordselt Baltikumi kaasav võistlus, kuhu lisaks Sindile kuuluvad 2021. aastal etapid Valmieras, Falunis ning Taivalkoskis.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: