Pohlak: oleme soovinud Saksa jalgpalli kultuuriruumi suunas liikuda

Aivar Pohlak
Aivar Pohlak Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Eesti meeste jalgpallikoondise peatreenerina alustab tööd 46-aastane šveitslane Thomas Häberli, võttes ohjad üle seniselt juhendajalt Karel Voolaiult. Jalgpalliliidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul tuleneb valik soovist viia Eesti lähemale Saksamaa jalgpalli kultuuriruumile.

"Oleme soovinud Saksa jalgpalli kultuuriruumi suunas liikuda. Oleme soovinud sellesse ruumi siseneda ühel või teisel moel ja oleme aastaid vaadanud sellise nurga alt, et kuidas leida sellest kultuuriruumist sobiv koondise peatreener," selgitas Pohlak teisipäeval pressikonverentsil, kus tutvustati Eesti koondise uusi treenereid.

"Protsess on väga keeruline, sest välistreenereid lähemalt tundma õppida on väga keeruline, aga viimastel aastatel on see läbi Thomas Häberli õnnestunud. Oleme alati olnud seda usku, et otsime treenerit, kes on pigem oma karjääri alguses kui karjääri alguses."

"Miks Saksa jalgpalli kultuuriruum? See on tõenäoliselt suurtest jalgpallidest see, kuhu me enim kuulume ja ka ajalooliselt kultuuriliselt pigem kuulume ning on loogiline, et ka jalgpalliliselt sinna üritame siseneda. Ilma ühte suurtesse jalgpalli kultuuriruumidesse sisenemata on väga keeruline jalgpallis läbi lüüa."

"Saksa jalgpalli kultuuriruumi all peame silmas Saksa jalgpalli. Šveits kirjeldas selle kunagi selliselt ära, et nad tahaksid olla Saksamaa Bundesliga välisturg number üks ning meie tahaksime olla Saksa jalgpallikultuuri suhtes sellises positsioonis, et nad hakkaksid meid märkama ja et läbi selle oleks sinna võimalik ühel või teisel moel treenerite või mängijatena siseneda."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: