Mourinho ja Guardiola duellis jäi peale esimene, Tottenham tõusis liidriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tottenham Hotspuri mängijad
Tottenham Hotspuri mängijad Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga liidriks tõusis vähemalt 24 tunniks Tottenham Hotspur, kes alistas laupäeval 2:0 tunamulluse meistri Manchester City.

Vanade rivaalide Jose Mourinho ja Pep Guardiola vastasseisus jäid peale esimese hoolealused, kui Son Heung-min viis Tottenhami viiendal minutil juhtima ja 65. minutil vormistas Harry Kane'i söödust lõppseisu Giovani Lo Celso.

City jõudis 27. minutil Aymeric Laporte värava läbi ka viigini, kuid eelnevas olukorras oli VAR näinud Manchesteri klubi ründaja Gabriel Jesusi käega mängu.

Päeva esimeses kohtumises oli Chelsea Federico Fernandeze omavärava ning Tammy Abrahami tabamuse toel 2:0 üle Newcastle'ist, noppides nõnda kolmanda järjestikuse võidu. Danny Welbecki ja Solly Marchi väravad andsid Brighton & Hove Albionile 2:1 võidu Aston Villa üle, õhtu viimases matšis võõrustab Manchester United West Bromwich Albioni.

Võit tõstis üheksa kohtumist pidanud ja 20 punkti kogunud Tottenhami tabeli tippu, Chelsea ja Leicester jäävad neist maha kahe punktiga. Viimastel on pühapäeva õhtul võimalus esikoht endale napsata, kuid katsumus ei ole kergete killast - võõrsil kohtutakse tiitlikaitsja Liverpooliga. City ei ole aga kuidagi enda mängu leidnud, kaheksa mängu järel ollakse 12 punkti peal ja tabelis annab see neile kümnenda koha.