Eestlane andis Superbike klassis põneva heitluse, kuid leedulane võitis

Mullune Superbike klassi Eesti meister Mihkel Osula (Ducati, Vihur Motosport) andis pühapäeval toimunud finaaletapil visa heitluse, kuid pidi Šarunas Pladase järel leppima siiski teise kohaga.

Audruringil toimus motoringraja Eesti ja Balti meistrivõistluste finaaletapp, kus olid mängus topeltpunktid. Kõigis klassides toimusid ülipõnevad võidusõidud.

Valitsev Eesti meister Osula võitis hommikuse kvalifikatsiooni Pladase (BMW) ja üle pika aja taas rajal olnud Madis Vesteli (Suzuki, Sinilind) ees. Stardi võitis aga Pladas ja kohe tema kannul kihutasid rajale Osula ja Balti meistrivõistlustel kolmandal positsioonil olev Toomas Tomson (BMW, Biker 24 Motospordiklubi). Sellise tiheda kolmikuna kulges kogu põnev 12-ringine võidusõit. Osula üritas viimasel ringil viimastes kurvides oma paremat pidurdusvõimet ära kasutada, kuid Pladas suutis siiski tagasi mööda põigata.

"Kui nad seal omavahel pusisid, siis vaatasin ehk pudeneb mullegi sealt midagi, aga ei õnnestunud neist mööduda," ütles Tomson, kes oli rahul väga edukalt sujunud võistlusnädalavahetusega. 

"Ei õnnestunud Pladasest mööda saada, kuigi terve sõidu kontrollisin, millised on tema nõrkused ja minu tugevad kohad," tuli Osulal nentida. Ka kogu valitseva Eesti meistri hooaeg polnud päris see, mida ta aasta alguses lootnuks. Ta teab, et uue Panigalega ollakse suutelised enamaks, kuid esimesed etapid ei läinud väga edukalt. Kolmandal etapil Riias tuli kukkumine teise-kolmanda koha heitluses ja jäid saamata nii vajalikud punktid. "Eelmisel aastal olin esimene, sel aastal teine, mis teha," ütles Osula.

Eesti meistriks tuli 75 punktiga Pladas, Osula oli 67 punktiga teine ning kolmandaks tuli lätlane Sergei Panevin (59 p, BMW).

Külgvankritel tuli Eero Pärmil - Lauri Lipstokil (Yamaha, Pärm Racing Team) vaatamata pühapäevase sõidu võidule samuti loovutada meistritiitel - seda Soome ekipaažile Tero ja Joni Manninenile. Kolmas koht läks samuti Soome, Markku Artiolale - Peetu Paavilainenile.

Superstock 600 klassi võistluspäev oli kõige dramaatilisem. Kvalifikatsioonis lekkis stardisirgejärgses kurvis rajale õli, mille tagajärjel kukkus üksteise järel viis ratast. Kukkujate seas oli nii kolme etapi järel Eesti meistrivõistlustel kolmandat kohta hoidnud Jaanus Saarmaa (Suzuki, Sinilind) kui leedulane Mantas Urmonas (Yamaha), kellel olid teise koha punktid. Saarmaa suutis paarkümmend minutit enne starti saada võistlusvalmis varuratta. Esimese koha ründamiseks, millest ta hommikul mõtles, ei olnud nõrgemal rattal võimalust.

"Kiirus selleks oli olemas, kuid kahjuks läks nii," ütles Saarmaa. Ta lõpetas sõidu kolmandana Urmonase ja Mairon Meiuse (Suzuki, Sinilind) järel, kes terve võidusõidu ratas-rattas heitlesid. Urmonas tuli 100 punktiga Eesti meistriks, Saarmaa oli 70 punktiga teine ja Meius 57 punktiga kolmas.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: