Islandi jalgpallikoondis kaotas dramaatilise lõpuga Inglismaale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpalli Rahvuste liiga: Island - Inglismaa
Jalgpalli Rahvuste liiga: Island - Inglismaa Autor/allikas: SCANPIX / Imago Sport

Jalgpalli Rahvuste liiga kõrgeima taseme teises grupis alistas Inglismaa koondis tulemusega 1:0 Islandi.

Tegemist oli väikse revanšiga 2016. aasta EM-i kaheksandikfinaalis saadud kaotuse eest, sest vahepeal polnud kaks koondist vastamisi sattunud.

Eriti kohtumise lõpp osutus dramaatiliseks. Eelviimasel minutil mängis islandlane Sverrir Ingi Ingason palli oma karistusalas käega, kohtunik määras talle teise kollase kaardi ja Raheem Sterling realiseeris penalti.

Islandlased said veel võimaluse, kui Joe Gomez (Inglismaa) tegi oma karistusalas vastasele vea, aga Birkir Bjarnason lõi 11 meetri karistuslöögi mööda.

Ka inglased lõpetasid mängu kümnekesi, sest 71. minutil oli teise kollase kaardi saanud kaitsja Kyle Walker.

Teises sama alagrupi kohtumises oli Belgia võõrsil parem Taanist 2:0 (9. Jason Denayer, 77. Dries Mertens).

Valitsev maailmameister Prantsusmaa oli kolmandas grupis võõrsil üle Rootsist 1:0 (41. Kylian Mbappe). Neil oli šanss ka teiseks väravaks, aga Antoine Griezmann eksis üleminutitel penaltil.

Prantslastele kahe aasta taguses finaalis kaotanud Horvaatia alistus võõrsil Cristiano Ronaldota mänginud Portugalile 1:4 (90+1. Bruno Petkovic - 41. Joao Cancelo, 58. Diego Jota, 70. Joao Felix, 90+5. Andre Silva).