Norra korraldas Põhja-Iirimaal väravatesaju, Itaalia alistas Hollandi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põhja-Iirimaa võrku kahel korral sahistanud norralane Erling Braut Haaland
Põhja-Iirimaa võrku kahel korral sahistanud norralane Erling Braut Haaland Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Jalgpalli Rahvuste liigas peeti esmaspäeval kaheksa kohtumist. Kõige veenvama võidu teenis Norra, kes oli võõrsil Põhja-Iirimaast üle 5:1.

Belfastis toimunud kohtumine algas resultatiivselt, sest juba enne 20. mänguminuti täitumist oli löödud neli väravat. Mohamed Elyounoussi teise minuti tabamusele vastas 6. minutil Paddy McNair, aga juba järgmisel minutil oli täpne Erling Braut Haaland ja 19. minutil viis Alexander Sörloth Norra 3:1 ette.

Teise poolaja teisel minutil lisas Sörloth oma teise tabamuse ja üksteist minutit hiljem kordas saavutust Haaland. Sörlothil oli matši lisaminutitel võimalus vormistada kübaratrikk, kuid Põhja-Iirimaa kaitsjad suutsid tema üks-üks olukorrale järgnenud löögi väravajoonelt puhtaks lüüa.

Nõnda vastas Norra hästi reedel koduväljakul Austrialt saadud 1:2 kaotusele. Austria kaotas samal ajal toimunud B-divisjoni esimese grupi mängus 2:3 nelja silmaga grupi liidriks kerkinud Rumeeniale. Nii Austrial kui Norral on kolm punkti, Põhja-Iirimaal üks.

Rahvuste liiga kõrgeimal tasemel peeti kaks kohtumist, kui Itaalia oli Nicolo Barella 45. minuti tabamusest 1:0 üle Hollandist ja Kamil Gliki ning Kamil Grosicki tabamused aitasid Poolal 2:1 alistada Bosnia ja Hertsegoviina. Esimeses grupis juhib neli punkti kogunud Itaalia kolme punkti peal olevate Hollandi ja Poola ning ühe silmaga jätkava Bosnia ja Hertsegoviina ees.