Neljapäeval toimus Eesti sportvõimlemise taassünd

Tallinnas avati treeningusaal, kus on kaasaegsed võimalused maailmas väga populaarse spordiala sportvõimlemise harrastamiseks.

Lausa 21 aastat oli Eestis varjusurmas olümpiaprogrammi üks atraktiivseid alasid sportvõimlemine, mis äratati neljapäeval Erika võimla avamisega taas ellu.

Projekti vedas kõik need aastad varasem mitmekordne Eesti meister Viktor Saaron, kes sai öelda suure rõõmuga: "Täna on see tore päev, kus taasavame sportvõimlemise treeningtingimused Eestis." Uues võimlas on ala harrastamiseks olemas kõik kaasaegsed vahendid.

"Et see üldse teoks on saanud, on siin olnud väga palju rahvusvahelist abi," lausus Eesti võimlemisliidu president Peeter Tishler.

"Meid on toetanud rahvusvaheline bõimlemisliit FIG, Venemaa ja Jaapani võimlemisliidud, Saksa firma Speith ja see varustus, mida siin näete, on pärit eelmise aasta Stuttgardis toimunud MM-ist. Võib öelda, et need on soojaks võimeldud maailma parimate võimlejate poolt."

Tipptasemel sooritusi näitas uues võimlas Soome koondist Rio olümpial esindanud Oskar Kirmes, kelle isa ja treener on Eestist pärist endine sportvõimleja Mati Kirmes.

Uuel nädalal algavad Erika võimlas igapäevased treeningud, mida juhendavad Audentese spordiklubi treenerid ning kõik huvilised on poomidele, rõngastele, rööbaspuudele ja kangidele oodatud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: