Läti takistussõitja lunastatud olümpiapääse annab tulevikuks lootust ka eestlastele

Foto: Celin Lannusalu

Olümpiamängud on Balti riikide ratsutajatele seni olnud kättesaamatu unistus. Läti takistussõitja Kristaps Neretnieksi lunastatud olümpiapääse annab aga tulevikuks lootust ka Eesti ratsutajatele.

Esimese Balti riikide ratsanikuna olümpiale pääsenud Kristaps Neretnieks oli nädalavahetusel ka Ruilas võistlemas oma noorte hobustega. MK-etapp ebaõnnestus meie regiooni tippsõitjal aga seekord täiesti - mõlemad hobused tõrkusid, üks lausa kukkus.

"Täna oleks ka võinud väga hästi minna, esimene hobune hüppas ju puhtalt, aga siis tuli väike viga või väike arusaamatus meie vahel ja... noh, see on sport, seda juhtub," rääkis Neretnieks intervjuus ERR-ile.

Olümpiamängudele pääseb meie regioonist kokku ainult kaks sportlast ja seni on see Balti riikidele alati kättesaamatuks jäänud.

"Olümpiale kvalifitseeruda on tegelikult ehk raskemgi kui seal võistelda. Seda kvalifikatsioonikohta on lihtsalt nii raske saada, üht neist kahest kohast," lisas Neretnieks.

Neretnieksi olümpiahobu Moon Ray seekord Ruilas kaasas ei käinud, jäi koju puhkama, kaks aastat tagasi võideti Horse Show'l MK-etapp. Neretnieksi sõnul on tegemist tippratsuga.

"Mul on hea hobune, tõesti hea hobune," jätkas Neretnieks. "Nii head hobust pole mul kunagi varem olnudki. Oleme kõik õnnelikud, et meil õnnestus olümpiale pääseda. Mängud on järgmisel aastal - anname endast kõik, et olla seal heas vormis."

Pikk võistluspaus tundus alguses kurjast, sest minemata jäi võistlustele Pariisi ja Las Vegasesse, kuid kokkuvõttes andis see väärt hingetõmbeaega, kui sai nii treenida kui puhata.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: