Purjelaudurid selgitasid Tallinna lahel Eesti meistrivõistluste sarja etapi parimad

{{1593362100000 | amCalendar}}
Foto: Riina Ramst

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapil Pirita Surf regatil peeti pühapäeval kõikidele võistlusklassidele neli sõitu keskmise tugevusega tuules. Nende tulemusel selgusid purjelaudade sarja avaetapi parimad Techno 293 Plus, Techno 293 Junior U-15, Techno 293 Minim U-13, Formula ja Windsurf Foil klassides.

Windsurf Foil klassi parim oli kõik sõidud võitnud ning kolm punkti kogunud lätlane Janis Preiss. Kuue punktiga saavutas 12 purjelauduri konkurentsis teise lõpptulemuse John Kaju ning kolmandaks sõitis end 11 punkti korjanud Läti surfar Janis Rencis. Üldarvestuses neljandaks platseerus 13 punktiga seekord samuti Foil purjelaual startinud olümpiasurfar Ingrid Puusta.

Techno 293 Minim U-13 klassis kuulus võit nii üld- kui tüdrukute arvestuses nelja punktiga Bertha Kivistikule. Läti võistleja Viljams Preiss sai viie sportlase seas üldarvestuses viie punktiga teise koha ning Liisa Marii Kalk kuue punktiga kolmanda koha.

Techno 293 Junior U-15 klassis võttis kaheksa noore hulgas üld- ja tüdrukute arvestuse võidu soomlanna Sofia Hämäläinen, kes kogus viis punkti. Üheksa punkti andsid teise koha Saskia Põldmaale ning 10 punktiga lõpetas regati kolmandana Natali Šank.

Techno 293 Plus klassi kümne võistleja seas saavutas kolme punktiga esikoha Joonas Mik. Teine koht kuulus kuue punktiga Romek Roolahtile ja kaheksa punkti kogunes kolmandaks tulnud Evert Härmi saldosse. Tüdrukutest oli parim Emma Viktoria Millend.

Frank Ervin korjas viis punkti ja võttis võidu kümne võistlejaga Formula klassis, olles ka U-20 ning kergkaalu arvestuste parim. Teine üldarvestuse lõppkoht kuulus samuti viie punktiga parimale grand master'ile Martin Ervinile ning kuus punkti tõid kolmanda koha Renar Roolahtile. Naistest oli parim Helena Lass.

Purjetamise Eesti meistrivõistlused on noorte- ja olümpiaklasside sportlastele üks hooaja põhivõistlusi, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad seilajad. Meistrivõistlused toimuvad etappide kaupa erinevates sadamates ümber Eesti ning neile on võistlema oodata enam kui neljasadat sportlast. Igal võistlusklassil on sarjas kas kolm või neli etappi, millest halvim läheb mahaarvamisele.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: