Dortmund sai üllatuskaotuse, Leipzig mängis kolme minutiga võidu maha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dortmundi ründaja Jadon Sancho
Dortmundi ründaja Jadon Sancho Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas komistasid tabeli esiotsa meeskonnad, kui Dortmundi Borussia kaotas Mainzile ja Leipzig mängis Düsseldorfi Fortunaga viiki.

Liigatabelis teist kohta hoidev Dortmund jäi kodus Mainzi vastu kaotusseisu 33. minutil, mil skoori avas Bote Baku Söödust Jonathan Burkardt. Oma teise värava lõi Mainz 49. minutil penaltist, kui täpne oli Jean-Philippe Mateta.

Kohtumise jooksul jagati koguni üheksa kollast kaarti – neist kuus Dortmundile ja kolm külalistele Mainzist.

Dortmundi komistamist ei suutnud ära kasutada Leipzig, kes tõusnuks võidu korral ise teisele positsioonile. Leipzig läks kodustaadionil 2:0 juhtima, kui kolmeminutilise vahega skoorisid Kevin Kampl ja Timo Werner. Düsseldorf ei jäänud aga võõrustajatele võlgu, sest 87. minutil lõi Steven Skrzybski ühe tagasi ja kolm minutit hiljem viigistas Andre Hoffmann seisu, päästes külalistele viigipunkti.

Saksamaa meistritiitli kindlustas eile kaheksandat hooaega järjest Müncheni Bayern, kelle edu kolm vooru enne hooaja lõppu on Dortmundi (66 p) ees kümnepunktiline. Järgnevad Leipzig (64) ja Leverkuseni Bayer (63).