19-aastane Norra imelaps lõi Dortmundi Borussia avavärava ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Erling Haaland lõi Dortmundi Borussia neljast väravast sisse esimese
Erling Haaland lõi Dortmundi Borussia neljast väravast sisse esimese Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas alustasid koroonaviiruse pandeemia järel peetud avamängudes võidukalt Dortmundi Borussia, Berliini Hertha ja Wolfsburg.

Dortmundi Borussia alistas koduväljakul Schalke 04 meeskonna tulemusega 4:0. Väravate autoriteks olid 19-aastane Norra imelaps Erling Haaland (29. minut), Raphael Guerreiro (45. ja 63.) ja Thorgan Hazard (48.).

Berliini Hertha sai võõral väljakul jagu aga Hoffenheimist tulemusega 3:0. Teisel poolajal lõi sakslane Kevin Akpoguma omavärava, millest läks Berliini Hertha juhtima. Seejärel skoorisid Vedad Ibisevic ja Matheus Cunha.

Wolfsburg pani oma paremuse Augsburgi üle 2:1 maksma alles üleaja esimesel minutil, kui täpne oli Daniel Ginczek. Mängu avavärava lõi Wolsburgi mängija Renato Steffen, kuid Tin Jedvaj viigistas teise poolaja algul seisu.

Düsseldorf ja Paderborn mängisid seekord väravateta viiki, RB Leipzig ja Freiburg leppisid aga 1:1 viigiga. Manuel Gulde viis Freiburgi küll esimesel poolajal juhtima, kuid Yussuf Poulseni 77. minuti värav ei lasknud külalistel võidukalt koju minna.

Liigatabelis on esikohal Müncheni Bayern (55 punkti), kellele Borussia astus nüüd vaid ühe punkti kaugusele. Kolmandat kohta hoiab RB Leipzig (51).