Koroonaviirus takistab dopinguküttide tööd

WADA
WADA Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kuigi Rahvusvaheline Antidopinguagentuur (WADA) jätkab Tokyo olümpiamängude eel tööd, raskendab ülemaailmne koroonaviiruse pandeemia dopinguküttide tegevust.

Et paljud maailma riigid sulgevad oma piire ja kehtestavad üleriigilisi karantiine, puudub WADA töötajatel sportlastele sageli ligipääs. "Spordimaailm on ennenägematus olukorras. COVID-19 viirus sunnib kõiki dopinguga võitlevaid osapooli, seal hulgas WADA-t, mõtlema välja uusi viise, kuidas igapäevaseid dopingukontrolle läbi viia," rääkis WADA president Witold Banka Reutersile.

"See olukord ei puuduta aga kaugeltki mitte vaid antidopingut ja sporti – tegemist on üleilmse hädaolukorraga ja meie number üks prioriteet peab olema inimeste üldine heaolu ja tervis."

WADA sõnul jätkavad nad kohalikele antidopinguagentuuridele juhiste jagamist, lähtudes riiklikest piirangutest. "On ka ülioluline, et piirangute lõppedes saaksime võimalikult kiiresti naasta varasema korra juurde," lisas Banka.

WADA meenutab sportlastele, et neid võidakse jätkuvalt testida sõltumata ajast ja nende asukohast, mistõttu tuleb antidopinguagentuure jätkuvalt kursis hoida enese liikumiste asjus.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: