Sulgpalli Euroopa karikaetapil jõudsid poolfinaali neli eestlast

Tartus toimuval noorte Euroopa karikaetapil jõudsid üksikmängudes poolfinaali neli Eesti sulgpallurit.

Alla 17-aastaste konkurentsis teeb Euroopa karikaetapil kaasa üheksa riiki. Korraldajad loevad just tänavust taset ja koosseisu Eesti sulgpalli perspektiivist võetuna väga kasulikuks.

"Sellel turniiril ei ole väga hirmtugevaid mängijaid, aga ei ole ka nõrku mängijaid. See tase on ühtlane. Kui meie mängijad lähevad väljakule, siis ei ole üldse põhjust sinna minna hurraaga võitma või suure ärevusega, et äkki ma kaotan - siin on kõigil praegu võrdsed võimalused. Ma usun, et sellel turniiril teevad meie mängijad läbi aegade parimad tulemused seitsme aasta jooksul," ütles sulgpalliklubi Triiton juhataja Mart Siliksaar intervjuus ERR-ile.

Üksikmängudes jõudis tüdrukute ja poiste peale veerandfinaali kokku kaheksa eestlast. Siliksaar toob välja kolm talendikat Eesti noormängijat: 16-aastane Catlyn Kruus ja 15-aastane Tauri Kilk treenivad mõlemad Triitoni klubis. 16-aastane Ramona Üprus kuulub Tartu Ülikooli Akadeemilisse spordiklubisse ning teda juhendab Heiki Sorge.

"Mida kõvemad mängijad siin on, seda rohkem me saame pilti oma mängijatest, kes ei ole majanduslikel põhjustel väljas võistelnud või ei ole tahtnud sinna minna. Kui turniir läheb väga kõvaks ja meie omad ei pääse mängima, siis ei ole sellel enam mõtet. Sellisel kujul nagu ta praegu on, sellisel kujul ma arvan, et see on ainult Eesti sulgpallile väga hea," ütles Sorge.

Laupäeval peetakse Annelinna spordimajas poolfinaalid, finaalkohtumised on kavas pühapäeval. Paralleelselt toimub rahvusvaheline turniir ka U-15, U-13 ja U-11 vanuseklassidele. Rahvusvahelist noorteturniiri peetakse Tartus seitsmendat korda.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: