Eesti spordifotograafi tabamus valiti CNN-i aasta parimate fotode sekka

Ameerika Ühendriikide uudistekanal CNN valis välja aasta kõige paremad spordifotod. Nende hulka kuulus samuti eestlase Joosep Martinsoni tabatud hetk kiiruisutamise Euroopa meistrivõistlustelt.

"Muidugi on hea meel, kui suured meediaväljaanded leiavad, et üks minu fotodest sobib aasta parimate spordifotode hulka. Ma ise oleks muidugi mõne muu pildi valinud, aga tunnustus annab kindlasti uueks aastaks hoogu juurde," rääkis Hispaanias Malagas elav Martinson. "Kui ma olen pildis ja minu pilte valitakse parimate hulka, siis seda rohkem käib minu nimi selles valdkonnas läbi ja kaudselt mõjutab see ka minu tööd."

"Kuna ma olen Rahvusvahelise Uisuliidu fotograaf olnud läbi agentuuri Getty Images viimased 3-4 aastat, siis ma pildistan hästi palju uisutamisega seotud võistlusi. Võidufoto on pärit EM-ilt Hollandist. Minu stiil on tihti selline, et ma varieerin oma tehnikat ja kuna ma seda ala nii palju pildistan, siis proovin seda enda jaoks huvitavamaks teha. Katsetan uusi tehnilisi võtteid, nurki. See foto erineb selle poolest, et kui üldiselt jäädvustatakse spordifotod hästi kiire säriajaga, siis ma lähenesin kunstilisemalt ning jäädvustasin foto 1/10 sekundi jooksul," rääkis Martinson.

Lisaks tutvustas Martinson "Ringvaates" enda lemmikfotosid fotograafidelt, kes on teda inspireerinud.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: