Inglismaa kõrgliigas nähti enneolematut võõrsilmeeskonna triumfi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Leicester City
Leicester City Autor/allikas: PA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas alistas Leicester City võõrsil Southamptoni koguni 9:0 ja kordas nii liiga ajaloo suurimat võitu.

Benjamin Chilvell viis kümnendal minutil külalised juhtima ja suurele edule pani ehk enamgi aluse vastaste Ryan Bertrandi juba 12. minutil teenitud punane kaart.

Kiirelt avasid isikliku väravaarve ka Youri Tielemans (17. minutil) ja Ayoze Perez (19.). Poolaja lõpus tabas Perez korra veel (39.) ja skooris ka Jamie Vardy (45.).

Teisel poolajal jätkasid kodumeeskonna alandamist taas Perez (57.), Vardy (58., 90+4. pen) ja James Maddison (85.).

Leicester City kordas ühtlasi Premier League'i perioodi suurimat võitu: 1995. aastal alistas Manchester United Ipswich City samuti 9:0. Inglismaa kõrgliigas pole 131-aastase ajaloo jooksul ükski võõrsilvõistkond saanud üheksaväravalist võitu.

Ühtlasi tõusis Leicester kümnest mängust teenitud 20 punktiga tabelis teisele positsioonile, aga kõik ülejäänud kümnenda vooru kohtumised on veel pidamata. Southampton asub aga kaheksa silmaga väljalangemistsoonis.