Jalgpalliliit soovitab ehitada igasse maakonnakeskusesse sisehalli

Aivar Pohlak.
Aivar Pohlak. Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Jalgpalli Liit soovitab aastal 2020 rajada pilootprojektina jalgpalli sisehallid Haapsalusse, Raplasse ja Viljandisse ning järgneva viie aasta jooksul igasse maakonnakeskusesse.

Liidu president Aivar Pohlak kirjutas kultuuriministeeriumile saadetud vastuses, et täismõõtmetega jalgpallihallide rajamine maakonnakeskustesse on oluline samm tingimuste parandamiseks Eesti noorte jaoks, et konkureerida Euroopa ja maailma ühele atraktiivsemale, jalgpalluri töökohale.

"Samuti on selline areng vajalik viimaks jalgpallurite treeningtingimused Eestis vastavusse teiste pallimängude harrastajatele pakutavatega. Eesti Jalgpalli Liit koos kohalike omavalitsustega on osalenud paljude alaga tegelemiseks vajalike kunstmuruväljakute ehitamises, paraku puuduvad meil vahendid kõnealuse mastaapse projekti käivitamiseks ja selles osalemiseks ning seetõttu on meil valitsuse suunavõtmise üle väga hea meel," kirjutas Pohlak vastuseks kultuuriminister Tõnis Lukase varasemale päringule.

Lukas saatis 13. augustil Eesti Jalgpalli liidule kirja, kus tuletas meelde Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonileppes kokkulepitut ehk lubadust renoveerida ja laiendada koostöös kohalike omavalitsuste ja erasektoriga riigi spordirajatiste võrku, sh aastaringselt kasutavate spordiväljakute ja jalgpalli sisehallide rajamist. Lukas soovis jalgpalliliidult ülevaadet asjade praegusest seisust ja ettepanekuid tulevikuks, millist tüüpi jalgpallirajatisi eelarvevõimaluste korral rajada.

Vastuses täpsustab Pohlak, et jalgpalliliit soovitab täismõõtmetega hallide rajamiseks teisaldatavat mudelit, mis annab võimaluse kasutada jalgpalliväljakut talvel sise- ja suvel välitingimustes, mis jalgpalli harrastatavuse pideva kasvu juures annab võimaluse taristu optimaalseks hõivamiseks.

Pohlak näeb ideaalis hallide rajamist viieaastase perioodina, kus igal aastal paigaldatakse hallid kolme maakonnakeskusesse, sõltuvalt kohalikest oludest olemasoleva või koos halliga rajatava kunstmuruväljaku peale.

"Pilootprojektina 2020 soovitame rajada sisehallid Haapsalusse (koos väljakuga, asukoht kohaliku omavalitsusega kooskõlastatud), Raplasse (olemasoleva väljaku peale, väljaku rajamist alustatakse lähiajal) ja Viljandisse (koos väljakuga, asukoht kohaliku omavalitsusega kooskõlastamisel)," täpsustas Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: