Seljavigastust raviv Seim seadis MM-iks väga konkreetse miinimumeesmärgi

Tõstmise maailmameistrivõistlusteni on jäänud vähem kui kuu aega. Seljavigastust raviv Mart Seim peab olümpialootuste säilimiseks MM-il kindlasti tulemuse kirja saama.

Eelmises olümpiatsüklis maailma paremikku tõusnud ja tiitlivõistlustel medaleid võitnud Mart Seim pole viimase paari aasta jooksul saanud seljavigastuse tõttu oma võimeid realiseerida. Lisaks tuli kevadel rinnalihase vigastuse tõttu vahele jätta ka Euroopa meistrivõistlused.

"Eks ta on kõvasti aega võtnud, aga rind enam-vähem juba hoiab. Tõukamises 220 kg on rinna osas mugav. Selja osas selles mõttes parem, et ma ei saa enam igas trennis selliseid närvikaid sisse. Eks ta on nõks kange ja päris kõike ma veel teha ei saa, aga ma saan oluliselt rohkem teha, kui ma sain enne Euroopa meistrivõistlusi," kommenteeris Seim taastumisprotsessi.

Alates esmaspäevast jätkub seljavigastuse ravi Türgis.

"Ma tean, et seal on uus ravi – mingi spetsiaalne seljakliinik Istanbulis, kus ma pean paar korda nädalas kohal käima. Seal tehakse mulle protseduurid ja ülejäänud aja saan normaalselt trenni teha."

Seimil on praegu olümpiamängudele pääsemiseks vajaminevast neljast tulemusest kirjas vaid üks – eelmiste maailmameistrivõistluste kuuenda koha kogusumma 427 kilo. Seega septembri lõpus Tais toimuval MM-ile läheb ta väga konkreetse miinimumeesmärgiga.

"Miks me panime 425 alla, on see, et siis 405 on miinimum algraskus ja kuskilt 415, 420 tuleb kindlasti teha, et jääks reaalne võimalus olümpial peale pääseda. Euroopa meistrivõistlustel tuleb olla juba terve ja teha vähemalt 440."

Mart Seimi rekord kahe tõste summas on 444 kilogrammi. Kui selg terveks saab on Seim kindel, et poole aastaga on võimalik samale tasemele tagasi jõuda.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: