Teadlased nõuavad, et spinatis leiduv aine kuuluks dopinguainete nimekirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Spinatilehed
Spinatilehed Autor/allikas: Wikimedia Commons

Berliini Vaba Ülikooli teadlased soovitavad Maailma Antidopinguagentuuril (WADA) lisada spinatis leiduv dopingulaadne aine ekdüsteroon keelatud ainete nimekirja.

Farmaatsia Instituudi poolt juhitud ja kümme nädalat väldanud uuringu raames olid osalejad jagatud nelja gruppi. Esimene oli kontrollgrupp, teisele grupile anti platseebot ning kolmandale ja neljandale vastavalt kaks ja kaheksa kapslit ekdüsterooni. Iga kapsel sisaldas 100 milligrammi spinatist saadud ekdüsterooni, mida grupi liikmed iga päev manustasid, kirjutab Spordipartner.ee.

Uuringu põhjal kasvas lihasmass märkimisväärselt kiiremini just neil inimestel, kes ekdüsterooni manustasid. Ühe osalenud teadlase Maria Parri sõnul oodati sooritusvõime tõusu, kuid ei arvatud, et see nii suur on. "Soovitame WADA-l lisada see aine dopinguainete nimekirja. Arvame, et kui see tõstab sooritusvõimet, siis tuleks ebaaus eelis likvideerida," lisas Parr.

WADA ei ole selles küsimuses oma seisukohta avaldanud, kuid kindel on see, et pelgalt selle uuringu põhjal ekdüsterooni keelatud ainete nimekirja ei lisata.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: