Rahvuste karikas: suurüllataja Madagaskar võttis järjekordse skalbi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Madagaskari jalgpallikoondis
Madagaskari jalgpallikoondis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Egiptuses toimuval jalgpalli Aafrika Rahvuste karikaturniiril jätkab üllatamist debütant Madagaskar, kes alistas kaheksandikfinaalis Kongo DV ja pääses kaheksa parema sekka.

Ibrahim Amada ilus kauglöök viis Madagaskari üheksandal minutil juhtima, 12 minutit hiljem viigistas Cedric Bakambu pealöök seisu. 13 minutit enne normaalaja lõppu tõi Faneva Andriatsima saareriigi kasuks tabloole seisu 2:1, aga Chancel Mbemba tabamus viimastel minutitel viis mängu lisaajale ning hiljem ka penaltiseeriasse, kus Madagaskar ei eksinud kordagi.

Turniiri suurüllataja läheb veerandfinaalis vastamisi Ghana ja Tuneesia vahelise kohtumise võitjaga. Esimeses veerandfinaalis kohtuvad Senegal ja Benin, viimases Nigeeria ja Lõuna-Aafrika. Kolmandasse veerandfinaali pääsevad matšide Mali - Elevandiluurannik ning Alžeeria - Guinea võitjad.