Rahvuste karikas: Sadio Mane duubel viis Senegali kaheksandikfinaali ({{commentsTotal}})

Sadio Mane (paremal)
Sadio Mane (paremal) Autor/allikas: AFP/Scanpix

Egiptuses jätkuval jalgpalli Aafrika Rahvuste karikaturniiril kindlustas esmaspäeval edasipääsu Senegal, kes alistas Keenia 3:0.

Senegali eest sahistas kaks korda võrku Liverpooli ründaja Sadio Mane, kes lõi 72. minutil seisuks 2:0 ning kuus minutit hiljem penaltist lõppskooriks 3:0. Senegali avavärava lõi Ismaila Sarr.

C-alagrupis Alžeeria järel teise koha saanud Senegal kohtub kaheksandikfinaalis Ugandaga.

Edasipääsu tagasid ka Elevandiluurannik ja Maroko, alistades vastavalt Namiibia ja Lõuna-Aafrika Vabariigi.

Elevandiluuranniku 4:1 võidumängus lõid võitjate väravad Max-Alain Gradel, Geoffroy Serey Die, Wilfried Zaha ja Maxwel Cornet, Maroko 1:0 võidumängus oli 90. minutil täpne Mbark Boussoufa.