Senegal jõudis 13-aastase vaheaja järel Rahvuste Karika poolfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gana Gueye
Gana Gueye Autor/allikas: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Aafrika Rahvuste Karika veerandfinaalis alistas Senegali jalgpallikoondis Benini tulemusega 1:0.

Mängu ainsa värava lõi 69. minutil Gana Gueye, kes andis söödu Sadio Manele, kes takerdus kaitsemängijatesse ning seejärel lõi palli väravasse selja tagant Manest möödunud Gueye, kes palli enda kätte sai. 83. minutil teenis punase kaardi Benini mängija Olivier Verdon, mis tähendas, et meeskonnal tuli mäng lõpetada kümnekesi.

Oma poolfinaali vastase teada saamiseks peab Senegali koondis ootama neljapäevani, mil kohtuvad Tuneesia ja Madagaskar.

Senegal on poolfinaali jõudnud aastatel 1965, 1990, 2002 ja 2006. 2002. aastal jõudsid nad ka finaali, kus jäädi alla Kamerunile.