Rahvuste karikas: üllataja Benin lülitas Maroko konkurentsist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Benini jalgpallikoondislased
Benini jalgpallikoondislased Autor/allikas: Sports Inc/PA Images/Scanpix

Egiptuses jätkuval jalgpalli Aafrika Rahvuste karikaturniiril pakkus järjekordse üllatuse Benin, kes alistas Maroko ja jõudis veerandfinaali.

Benin asus Kairos toimunud kohtumist 53. minutil Moise Adilehou väravast juhtima, Maroko viigistas 76. minutil Youssef En-Nesyri tabamuse toel. Marokol oli normaalaja viimasel minutil võimalus kohtumine enda kasuks pöörata, kuid Hakim Ziyechi penalti tabas posti.

Penaltiseerias realiseeris Benin kõik neli oma penaltit, Maroko oli täpne vaid ühel korral. Benin jõudis Rahvuste karikaturniiril veerandfinaali esimest korda.

Veerandfinaalis tuleb nende vastaseks Senegal, kes alistas oma kaheksandikfinaalis Sadio Mane 15. minuti väravast Uganda 1:0.