Pirita ringraja rekordiomanik: rada on väga kiire ja väga ohtlik

Kolmapäeval möödus 15 aastat Pirita ringraja rekordi püstitamisest. Päeva meenutuseks istus rekordiomanik Hanno Velt Pirita-Kosel uuesti mootorratta selga.

Täpselt täna, 15 aastat tagasi püstitas Hanno Velt Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal Kalevi suursõidu ajal mälestusväärse rajarekordi 2.08,8. Selle päeva puhul oli Velt taas ratta seljas tuttavat teed mõõtmas ja kuldaegu meenutamas.

"Võimalus, mille Vihur Motorsport mulle täna võimaldas, selle võimsa 240 hobujõuga Ducatiga natukenegi proovida, see paneb tõesti südame põksuma ja ütleme nii, et meenutab kõike seda, mis kunagi 15 aastat tagasi oli," rääkis rajarekordi omanik Hanno Velt intervjuu ERR-ile.

Kalevi Suursõidulgi on tänavu juubel - 60 aastat. Juba 13 aastat pole võistlust aga enam sõidetud.

"Rada on lihtsalt väga kiire, väga ohtlik ja lihtsalt sõitjaid ei jätkuks, keda siia vaatama tulla. Mõned mehed, kes julgevad siia tulla, on kindlasti leitavad, aga võib-olla Kalevi Suursõitude aeg on möödas," jätkas Velt.

Pirita-Kose Kloostrimetsa rada on maaliline, ent vaadet siin võistluse ajal ei naudita - kiirused on liiga suured.

"Sellise suure hoo juures moodustub puudest pruunikas-roheline sein. Kui 298 km/h sõita, mis siin tippkiiruseks sai kunagi sõidetud, siis sa põhimõtteliselt mootoriheli enam ei kuule, on ainult vuhin," märkis Velt. "Kui pidurdad, siis tuleb heli tagasi ja vaade hakkab ka tagasi tulema."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: