Kert Varik ja Lauris Daiders said MM-etapil 11. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kert Varik ja Lauris Daiders.
Kert Varik ja Lauris Daiders. Autor/allikas: WSC FIM World Sidecarcross

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistlused jätkusid neljanda etapiga sel nädalavahetusel Tšehhis Kramolini krossirajal. Kert Varik ja Lauris Daiders teenisid rasketes oludes sõidetud etapil 11. koha.

Laupäevane kvalifikatsioonipäev ei õnnestunud Varikul ja Daidersil just kõige paremini. Kvalifikatsioonisõidus olid mehed halva stardi järel võidelnud juba endale finaalikoha, kuid tehnilise rikke tõttu nad finišisse ei jõudnud. Lohutussõidu kolmanda kohaga tagasid mehed siiski stardiõiguse finaalsõitudesse.

Halb tulemus kvalifikatsioonides tähendas, et Varik ja Daiders pidid startima teisest reast. Avasõidus ei õnnestunud neil lähe ja mehed olid viimaste seas. Sõidu jooksul näitasid aga Varik ja Daiders väga head kiirust ning lõpuks tõusti kolmanda kümne lõpust 11. kohale. Teine Eesti korvipaar Tanel Reesna ja Teet Eier hoidsid hea stardi järel pikka aega punktikohta, kuid kaheksandal ringil tuli sõit tehnilise rikke tõttu katkestada. Sõidu võitsid Marvin Vanluchene-Ben Van Den Bogaart (Belgia/Holland), teise koha said Arne Dierckens-Robbie Bax (Belgia/Holland) ja kolmanda koha Davy Sanders-Lari Kunnas (Belgia/Soome).

Teise sõidu start õnnestus Varikul ja Daidersil natuke paremini ning nad pääsesid kiirelt punktikohale. Sõidu jooksul suutsid nad korraks 11. kohale tõusta, kuid lõpuks tuli ikkagi leppida 12. kohaga, kui neist möödusid Willemsen-Rostingt (Holland/Saksamaa). Enamiku sõidust olid punktikohal ka Tanel Reesna ja Teet Eier, kuid sõidu lõpuks meestel jõud rauges ning leppida tuli 22. kohaga. Sõiduvõidu võtsid Koen Hermans-Nicolas Musset (Holland/Prantsusmaa), teise koha said Marvin Vanluchene-Ben Van Den Bogaart (Belgia/Holland) ja kolmanda koha Etienne Bax-Kaspars Stupelis (Prantsusmaa/Läti).

Tšehhi etapi kokkuvõttes said Varik ja Daiders 19 punktiga 11. koha. Etapivõidu teenisid 47 punktiga Marvin Vanluchene-Ben Van Den Bogaart, teise koha said 42 punktiga Arne Dierckens-Robbie Bax ning kolmanda koha 41 punktiga Koen Hermans-Nicolas Musset.

Pärast neljandat etappi on Varik ja Daiders üldarvestuses 79 punktiga üheksandal kohal. Liidrid on 167 punktiga Marvin Vanluchene-Ben Van Den Bogaart.

Viies etapp toimub 19. mail Ukrainas.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: