Jüriööjooksu korraldaja: võistlus on kujunenud üheks orienteerumise brändiks

Viljandis anti laupäeva õhtul start 60. orienteerumise Jüriööjooksule. Võistlusega mälestatakse 1343. aasta Jüriöö ülestõusu.

"Algne taust oli natuke eestlaste vabadusvõitlusega seotud, mille nimel ta ellu kutsuti ja Nõukogude Liidu ajal oli natuke võib-olla sümboolset tausta siin taga, aga sealt edasi on ta kindlasti üheks orienteerumise brändiks kujunenud," rääkis tänavuse Jüriööjooksu korraldaja Paul Poopuu. "See on hooaja avavõistlus, hästi seikluslik, meeste ja naiste segavõistkonnad ja peab tunnistama, et igal orienteerujal on auasi siin väljas olla ning hooaja avavõistlus teha. Kuigi neil on nüüd mõned varajasemad võistlused ka, siis sellega lüüakse sümboolselt orienteerumise hooaja algus lahti."

Tänavu toimub Jüriööjooks Viljandis, mullu Tartus ja üle-eelmine aasta Tallinnas. Kas see on uue ajastu märk, et linnadesse tullakse? "Nii ja naa. Eks selline süvaorienteeruja ihkab metsa rohkem, sest see on tehnilisem, põnevam, seal on rohkem seiklusmomenti," jätkas Poopuu. "Samas, et tulla rahvale rohkem lähemale, siis on linnaorienteerumised tulnud sisse. Maailma mastaabis liigub orienteerumine praegu järjest enam sprindialana parkidesse, linnadesse. Ma arvan, et see ei ole päris tendents, et linnades hakkab olema, ilmselt hakkab olema vaheldumisi kord siin, mõnikord metsas. Väga oluline on ka koht ja Viljandi lossimäed on super selleks."

Jüriööjooks on Eestis igal aastal jüripäeva paiku toimuv öine teateorienteerumisvõistlus. Võistkonna suuruseks on viis liiget, kellest kaks on naised, joostakse järjestuses mees-naine-mees-naine-mees. Põhiraja kõrval on võimalus osaleda ka lühemate distantsidega kolme vahetusega harrastajate rajal.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: