Koolinoorte orienteerumise MM toob Otepääle ligi 800 noort sportlast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koolinoorte orienteerumise MM 2017. aastal Itaalias
Koolinoorte orienteerumise MM 2017. aastal Itaalias Autor/allikas: ISF WSC Orienteering/Facebook

Vähem kui kuu aja pärast alguse saav 18. koolinoorte orienteerumise MM toob Eestisse ligikaudu 800 noort 23 riigist üle maailma. Otepääl selgitatakse välja nii tavaraja, lühiraja kui ka teatevõistluse parimad noored orienteerujad.

Võistlus toimub 29. aprillist 5. maini Otepääl. Võistluskeskuseks on Tehvandi staadion, kus kõikidel pealtvaatajatel on võimalik oma silmaga suurvõistlust näha ja omadele kaasa elada. Maailmatasemel koolinoortest orienteerujaid võtab Otepääl vastu 50 Eesti noort (vanuses 15-18), kes teiste kaasealistega võistlustulle asuvad.

Lisaks kolmele ametlikule võistluspäevale toimub 2. mail Tartus Ahhaa keskuses kultuuripäev, mis kulmineerub 23. riigi rahvuste õhtuga Eesti Maaülikooli spordihoones. Kogu eestvedamist Eesti poolt juhib ja veab Eesti koolispordi liit koos Lõuna-Eesti orienteerumisklubidega.

Eesti koolispordi liidu presidendi Lauri Luige sõnul on sellise suurvõistluse Eestisse toomine ühelt poolt auasi, aga teisalt suurepärane võimalus tutvustada maailmale meie kodumaad, anda meie noortele võimalus end teiste sportlastega üle maailma proovile panna ning loomulikult edendada majandust. "Eesti koolispordi liit on rahvusvahelise koolispordi föderatsiooni (ISF) oluline partner, mistõttu on see meie jaoks juba viies kord koolinoorte maailmameistrivõistlusi korraldada," sõnas Luik. "Meil on suurepäraste kogemustega meeskond, seal hulgas väga asjalikud vabatahtlikud, tänu kellele on sellise suurürituse korraldamine üldse võimalik. Ükski sellisel tasemel võistlus ei saaks toimuda ilma toetajate abita." Luik tänab kõiki sponsoreid ja toetajaid, kes on selleks ürituseks õla alla pannud.

Projektijuht Mattias Metsaru loodab, et noored saavad ühe tõeliselt erakordse orienteerumiselamuse ning päris mitu uut orienteerumissõpra üle kogu maailma. "Oleme põnevil, et rahvusvaheline koolispordi föderatsioon on andnud meile võimaluse korraldada koolinoorte orienteerumise MM-i ning läbi selle inspireerida Eesti noori tegelema spordiga kõrgel tasemel," rääkis Metsaru. "Tehvandi spordikeskus Otepää kuplite vahel saab olema nädalase suurürituse jaoks täiuslik kodu."

Eesti Koolispordi liit on korraldanud Eestis viis maailmameistrivõistlust: orienteerumises (1995), kergejõustikus (2009), murdmaasuusatamises (2014) ning 3x3 korvpallis (2016).

Ülemöödunud aasta tuli Itaalias toimunud orienteerumise koolinoorte MM-il nooremas vanuseklassis tüdrukute seas tavarajal maailmameistriks Põlva kooli esindanud Johanna Laanoja (OK Põlva Kobras).

ISF on ülemaailmne koolispordiföderatsioon, kuhu kuulub 104 liikmesriiki.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: